Kup Konfederacija - Portugalija i Meksiko idu dalje

18:52

Poznati su prvi polufinalisti...

Beta/AP Photo/Armando Franca, File

Iz grupe A ćeu polufinale šampion Evrope i Severne i Srednje Amerike.

I Portugalcima i Meksikancima je bio dovoljan bod u poslednjem kolu grupne faze za plasman u nokaut fazu, ali su i jedni i drugi zabeležili pobede.

Portugalci su bez većih probelma izašli ka kraj sa Novim Zelandom u Sankt Petersburgu, slavili sa ubedljivih 4:0.

Kristijano Ronaldo je iz penala načeo prvaka Okeanije nakon nešto više od pola sata igre, negugo potom Bernardo Silva je duplirao prenost, a za "poker" su se pobrinuli Andre Silva i Nani u finišu utakmice.

U isto vreme u Kazanju, 'Sombrerosi' su posle preokreta bili boji od domaćina Rusije i trijumfovali sa 2:1.

Rusi su poveli preko Samedova sredinom prvog dela igre, a samo pet minuta kasnije Arauho je inteligentnim udarcem glavom poravnao na 1:1, što je bio rezultat kojim se otišlo na veliki odmor.

Preokret je viđen posle sedam, osam minuta igre u nastavku, kumovao mu je golman 'Zbornaje' Igor Akinfejev očajnom rekacijom, veoma loše je cenio let lopte, što je kaznio hitronogi Lozano.

Zanimljivo, par minuta pre drugog gola "Trikolora", Samedov je postigao još jedan gol, ali iz ofsajda, a na isteku sata igre i gol Meksikanca Morena nije priznat iz istog razloga.

Rusiji je samo pobeda igrala za plasman u polufinale, a sve nade domaćina raspršene su u 68. minutu kada je Žirkov zaradio drugi žuti karton, pa su 'Baćuške' završile meč sa desetoricom.