Kup Konfederacija - Nemci arhivirali Meksikance i plasirali se u finale

četvrtak 29.06.2017.
21:52

Reprezentacija Nemačke je bez velikih problema uspela da se plasira u finale Kupa Konfederacija gde će igrati protiv reprezentacije Čilea.

EPA/SERGEI ILNITSKY

Nemačka je drugi učesnik finala Kupa Konfederacija pošto je danas uspela da savlada reprezentaciju Meksika rezultatom 4:1 (2:0).

Nemci su do gola stigli već nakon 6 minuta, Henriks je uputio loptu u sredinu sa desne strane, na nju je naišao Leon Gorecka koji odmerenim udarcem vara Očou.

Samo dva minuta kasnije, Nemci dupliraju prednost.

Timo Verner je uputio sjajnu loptu ka Leonu Gorecki koji se ponovo odlično ubacio, pa je ponovo savladao Očou za 2:0.

Mogli su Nemci da postignu još golova u prvom delu igre, Timo Verner je bio u situaciji 1 na 1 sa Očoom, ali gola nije bilo.

Meksikanci su krenuli nešto bolje da igraju nakon pola sata igre, a prosto je neverovatno šta je Čičarito promašio kada je izašao ispred gola golmana Ter Štegena. Imao je i Erera dobro izveden slobodan udarac, ali gola nije bilo jer je Štegen odlično reagovao.

Verner je prvi pripretio u nastavku, a onda je u 59. minutu rešeno pitanje pobednika. Bio je to mat u tri poteza, Hektor je odlično reagovao i nakon pasa Drakslera, uputio je loptu ka slobodnom Verneru kome nije bilo teško da postigne gol za 3:0.

Fabijan i Lajun su imali šanse, Himenez je pogodio prečku, Meksikanci baš nisu imali sreće danas da postignu gol sve do samog kraja utakmice kada je strelac bio Fabijan. Bio je to neverovatan udarac iz slobodnog udarca, izuzetno jak sa 30-35 metara, Ter Štegen nije uspeo da ga zaustavi.

Ipak, Nemci ne dozvoljavaju opuštanje čak i kada je sve gotovo, uspeli su da postignu još jedan gol do kraja utakmice, učinio je to Junes sa samo par metara nakon asistencije Emrea Čana.

Dakle, Nemačka je drugi finalista Kupa Konfederacija, u finalu će igrati protiv Čileanaca.