Kup Italije - "Poker" Rome protiv Sampdorije, za goste zaigrao Đuričić!

četvrtak 19.01.2017.
22:57

Fudbaleri Rome deklasiralis su ekipu iz Đenove i plasirali se u 1/4 finale italijanskog Kupa.

Beta/AP Photo/Gregorio Borgia

Izabranici Lučana Spaletija su bez ikakvih problema savladali Sampu, na kraju je bilo čak ubedljivih 4:0 za "Vučicu".

Dvostruki strelac bio je sjajni vezista Rađa Naingolan, dok su se pojednom u strelce upisali Džeko i El Šaravi.

Poveli su domaći u 39. minutu preko belgijskog veziste i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Nakon samo dva minuta igre u nastavku, najbolji strelca Rome ove sezone Edin Džeko je povisio na 2:0.

Na isteku jednog časa igre na "Olimpiku", dogodio se najlepši momenat utakmice.

Stefan El Šaravi se sjurio ka golu gostiju, pretrčao je gotovo 50 metara, i maestralno lobovao Puđionija.

Konačan rezultat postavio je Naingolan, svojim drugim golom na meču u 90. minutu.

U poraženom sastavu, svih 90 minuta na terenu proveo je bivši fudbaler Benfike Filip Đuričić.

Roma će u četvrtfinalu odmeriti snage sa ekipom Ćezene, koja je u 1/8 finala iznenadila Sasuolo, dok ostale parove naredne runde čine Napoli - Fiorentina, Juventus - Milan i Inter - Lacio.