Kup Italije - Baloteli u svom stilu, Milanov minimalac protiv trećeligaša!

Autor: Milovan Longinov
utorak 26.01.2016.
22:55

Fudbaleri Milana stekli su prednost u prvom polufinalnom meču Kupa Italije zahvaljujući golu Marija Balotelija.

BETA/AP Photo/Antonio Calanni

Siniša Mihajlović je izveo kombinovani sastav protiv najprijatnijeg iznenađenja trećeligaša Alesandrije i na neutralnom terenu, ''roso-neri'' su slavili minimalnim rezultatom 1:0.

Strelac jedinog pogotka na meču bio je Mario Baloteli sa bele tačke u 43. minutu.

Nakon što je Antoneli oboren u protivničkom šesnaestercu, sudija je opravdano pokazao na belu tačku, a siguran izvođač bio je hladnokrvni Baloteli.

Inače, Baloteliju je ovo bio 30. penal u karijeri, a pogodio je 28 puta.

Milan je u drugom poluvremenu mogao da dođe do ubedljivije pobede, ali su Honda i Nijang promašili velike prilike. Japanac je previše ležerno u jednoj izglednoj situaciji šutirao preko gola, a Nijang je u finišu pogodio stativu.

U drugom polufinalnom meču u sredu u 20.45. Revanš mečevi na programu su prvog marta.