Kup Grčke - PAOK razbio PAO, Prijović zakazao finale sa AEK-om!

četvrtak 27.04.2017.
19:58

Fudbaleri PAOK-a deklasirali su Panatinaikos u revanš utakmici polufinala grčkog kupa.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Novi vicešampion grčkog šampionata deklasirao je "Zelene" iz Atine na "Toumba Stadionu" sa 4:0 (1:0) i tako nadoknadio dva gola minus iz prvog duela te će igrati za trofej protiv AEK-a, koji je juče izbacio Olimpijakos.

Poveli su fudbaleri ekipe iz Soluna u 14. minutu preko Pelkasa, a ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat prvog dela igre. PAO je tada još uvek imao rezultat koji ih vodi u finale.

U nastavku, nakon samo tri minuta Matoš je povisio na 2:0 i poravnao rezultat u polufinalnoj seriji.

Igrao se 72. minut, kada je Hult zaradio drugi žuti karton i tako goste ostavio sa desetoricom na terenu.

Samo dva minuta kasnije domaća ekipa je to iskoristila, u strelce se upisao Skahov, PAOK je imao rezultat koji ih vodi dalje, ali je Panatinaikos jednim golom mogao sve da promeni.

Ipak, sve sumnje je u 83. minutu uklonio potencijalni reprezentativac Srbije Aleksandar Prijović, kada je zatresao mrežu Vlačodimosa za ubedljivih 4:0 u korist ekipe iz Soluna.

PAOK će se u finalu kupa sastati sa AEK-om, koji je juče nakon poraza u revanš susretu i uzbudljive završnice uspeo da izbaci novog/starog šampiona Grčke, ekipu Olimpijakosa, zbog više postignutih golova na gostujućem terenu.