Kun dželat Urugvaja, golman Jamajke baš zabrljao!

Autor: Vladimir Stojanović
sreda 17.06.2015.
08:34

Derbi prve runde na Kopa Amerike završio pobedom Argentine, duel Paragvaja i Jamajke obeležio komičan gol posle greške Dvejna Kera.

Beta/AP Photo/Andre Penner

Kao i obično velika tenzija u duelu Argentine i Urugvaja, derbi je rešio Kun Aguero u drugom poluvremenu, pa su posle razočaravajućeg remija, "Gaučosi" kročili ka četvrtfinalu. Bili su bolji rival, ali je i Urugvaj imao nekoliko šansi, ispromašivao se napadač Bordoa Dijego Rolan.

Argentinski selektor Tata Martino je već posle pola sata isključen, najbolju šansu za njegov tim u prvom poluvremenu imao je Di Marija.

Odluku smo videli nakon desetak minuta u drugom delu, akcija Pastorea i Zabalete, na prvoj stativi je Aguero koji je savladao Musleru.

Nakon toga tuča, provokacije, bilo je dosta oštrih startova, Rolan je u 88. minutu imao sjajnu priliku, ali na kraju je ostalo 1:0.

Veliki korak ka top 8 fazi napravio je Paragvaj. Savladali su Jamajku u drugom meču grupe B sa 1:0. Pomalo komičan gol je rešio pitanje pobednika, pogrešio je golman Jamajčana Dvejn Ker, posle čega se lopta od Beniteza odbila u mrežu.

Paragvajci su bili bolji rival, pogađali i okvir gola preko Samudija, imali još nekoliko prilika, pobedom ostaju na deobi prvog mesta sa Argentinom, oba tima imaju po 4 boda. Urugvaj je treći sa 3, dok je Jamajka eliminisana nakon dva minimalna poraza.