Kristijano srušio "tvrđavu"!

Autor: Boban Filipović
subota 02.05.2015.
21:52

Het-trik Ronalda na 'Pishuanu' za nova tri boda Reala kojim se 'Merengesi' vraćaju na dva boda zaostatka u odnosu na Barselonu. Prvi poraz Sevilje kod kuće ove sezone!

Beta/AP Photo/Andres Kudacki

Stadion 'Roman Sančez Pishuan' više nije neosvojiva tvrđava!

Sevilja je poražena na svom terenu posle više od 13 meseci, a najveći krivac za to je Kristijano Ronaldo koji je danas tri puta tresao mrežu Rika.

Zanimljivo, Portugalcu leže Andalužani, čak 19 puta je pogađao protiv Sevilje, niko nije njegova redovnija mušterija od nje.

Ronaldo je prva dva gola večeras postigao u u rasponu od dva minuta i tako stigao do kote od 41. postigunog ligaškog gola ove sezone.

Prvo udarcem glavom na asistneciju Iska u 36. minutu, a onda i vrhom kopačke minut kasnije nakon proigravanja Ćićarita.

Sevilja je smanjila na 1:2 golom Karlosa Bake sa penala koji je skrivio Serhio Ramos u finišu prvog poluvremena, domaćini su bili blizu izjednačenja na startu drugog dela igre, 'Merengesi' su odoleli tim napadima, a onda je na scenu opet stupio Kristijano Ronaldo.

Igrao se 68. minut, Bejl je centrirao, nebeski skok najboljeg strelca Primere, Riko je nemoćan 1:3, bio je to Ronaldov 42. ligaški gol ove sezone.

Nedugo potom Isko je oklevao u jednoj izglednoj situaciji, Kros je iao jedan dobar pokušaj, ali na drugoj strani Sevilaj kreće u novi nalet i postiže drugi svoj drugi gol 10-ak minuta pre kraja utakmice.

Rezervista Kevin Gameiro, koji je ušao i igru umesto Bake, je uneo dosta živosti u igru domaćina i iz jedne akcije Ibora pronalazi put do Kasiljasove mreže.

Rasplamsala se igra u finišu, dobar šut Krosa na kednoj strani, na drugoj odbrana Reala preživljava jedan karambol pred svojim golom, lopta je 'plesala' po gol-aut liniji.

Tri minuta pre kraja Serhio Rahos je makazicama nakon prekida pokušao efektno da zatrese mrežu i otkloni sve dileme, nije imao sreće.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima, Ibora je vrlo lako mogao da postigne drugi gol na utakmici, Kasiljas je sačuvao pobedu 'Kraljevskom klubu'.

Ostalo je 2:3, golove sa 'Pishuana' pogledajte OVDE.

55 Komentara

stefanhalamadrid
Sunday, 03.05.2015
05:57
Benz9
01:26

najbolji kad je najpotrebnije - CR7....idemo momci samo tako nastavite....dace bog da neko prekine barsinu seriju....

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
Saturday, 02.05.2015
22:52

kristijano ronaldo je prvi igrac u istoriji spanskog fudbala koji postize het trik istom protivniku 5 sezona uzastopno...u ovom slucaju sevilji

Lord Bobinho1
01:05

Najbolji ikada!

Vamos Real
14:22

Veruj mi sad ces biti hejtovan da kazes to ili za Mesija ili za Ronalda ali za 6,7 godina to ce biti lagano,vise se nece pricati ko je trenutno bolji nego ko je najbolji ikada.

Bane_Arsenal
22:22

Jedan je CRISTIANO RONALDO

22:20

jako dobar naslov,zasluzena pobeda Reala,a sta reci za RONALDA,tri komada ?

22:14

Bravo Kris sa razlogom si najbolji fudbaler danasnjice moram da pohvalim i Kasiljasa bio je sjajan kao i Pepe,jos nije nista gotovo! Hala Madrid

Stefan voli Real!
22:10

CR7 spasitelj najbolji bez konkurencije!

joefcb
22:06

Svaka cast Ronaldu, bila je dobra utakmica, uzivao sam

22:10

Ti si mozda i jedini realan navijac Barse ona ovom sajtu.

El Capitan
23:49

To zbog Gokua :)

Madridista
22:06

Au odbrana danas u nekim situacijama komicna, Ramos glupost opet pravi.. Onaj Illaramendi kad je uso mislio sam evo izjednacenja, covjek njima izbija lopte, umalo da im asistira. Malo je falilo da prodjemo ko Barselona. Bale je napravio par odlicnih poteza otkako je uso. Sve u svemu oni koji su imali osjecaj da ce Real kiksati su pogrijesili i vazna 3 boda su tu. HALA MADRID

Breaking Bad
22:06

Gdje su sad oni navijači što su rekli da će Real izgubiti od Sevilje?

22:11

Nema ih kao i po obicaju!

BrutalnoIskren#7
22:04

Pretesko gostovanje i sto je najvaznije, pobjeda. Real zubima iscupao pobjedu, igrali lavovski i dali sve od sebe. Ronaldo odigrao odlicno i donio Realu 3 boda, bio je igrac koji je napravio razliku na terenu. Treci gol veoma lijep, lopta majstorski poslata preko golmana u suprotni ugao, odavno nijesam vidio ljepsi gol glavom, proslava 3eg gola takodje pokazala da svi u Realu disu kao jedan.

BigFuckingRojo
22:04

Kakav monstrum, kakav igrac, molim vas ne trazite mane i ne hejtajte ovu igracinu koji je u TOP FORMI od 2007 godine.

01:31

On nema mane igracki gledano kompletan fudbaler,nakompleniji :)

02:03

On od 2007, Mesi od 2009, sto je i normalno s' obzirom da je Mesi mladji 2 godine...Igraci kojima je prosek golova oko 40 u sezoni u zadnjih 7-8 godina...tek kad neko bude ponovio nesto slicno moze da se meri sa tom dvojicom vanzemaljaca, a do tad razni Azari, Nejmari, Pogbe i ostali mogu samo da im ciste kopacke, i to ako im ova dvojica dozvole.

pasa
22:01

Znao sam da ce Roki da uvali het trik ne propusta nista slucaju,,,

21:59

ronaldo pokazuje da je najbolji kad najvise treba realu..treci gol je bio fantastican kao i centarsut bejla...odlicna igra reala protiv veoma nezgodne sevilje

John McClane
21:58

Ionako ce Barsa osvojiti ligu. Atletico je trenutno gora momcad od Seville i Valencie. Bice jos sladje. :D

la_decima10
23:16

pa šta i ako bude tako.....real je na startu sezone izgubio upisana 3 boda protiv sociedada...voditi 2-0 i na kraju izgubiti 4-2 ili čak villareal koji je sa šarenim sastavom uzeo bod na barnabeu....to su te tekme u kojima je real prosuo bodove.....u svakom slučaju dešava se ono što se uvek i dešavalo u španiji ....samo real i barcelona....atletiko je tada bljesnuo i to je to, sada se čeka neki drugi klub, ali za nekih 6-7 godina

la_decima10
20:59

disqus_OMdPrUeoi8 pa jeste, ali po nekima je barcelona božanstvena, igraju fenomenalno za razliku od reala.....real ne valja, real ovo, real ono.....pa bitna su 3 boda, a ne to koliko je barcelona imala loptu u posedu, kakva dodavanja ima ili to kako je messi fer prema suigračima, kako ovo, kako ono...potpuno nebitna stvar.....dok barcelona 1000000000000x pipka loptu real je već dao 3 gola, a primio 1 gol itd itd

disqus_OMdPrUeoi8
07:41

Pa i Barsa je jos gore prosipala bodove,npr na Kamp Nou 2 poraza od Celte i Malage

R.M. Zauvijek
21:58

Bravo momci,uspjeli smo odnjeti sva tri boda sa najtezeg gostovanja,sada se samo mozemo nadati da ce Barsa kiksnuti protiv Atletika,a sta reci za Ronalda,svemirac..gledam nesto listu strelaca,presmjena,on 42,Mesi 40,a treci 22,ljudi nisu normalni :)

Milos Kosta Kostic
23:17

isto ces videti i kada pogledas tabelu, real i barsa sa po 105 postignutih golova a atletiko i sevilja 65, valensija 61. svaka cast i mesiju i ronaldu.

Postenjacina POsteni
21:57

Real pregrmeo Sevilju i pokazali da su klasa jer i kad ne igraaju dobro pobedi dobru Sevilju . Sevilji svaka cast na igri i borbenosti i ne bi bilo nerealno da je bilo 3 3.

la_decima10
Monday, 04.05.2015
16:44

dobra tekma, otvorena....taman da jedan klub odnese 3 boda.....di pukne nek pukne

S-I-M-K-E
21:57

Barsi titula,a Ronaldu picici nagrada.:)Visca Barsa!

22:10

Gde je Seviljina pobeda? Ronaldo bez premca br1! Hala Madrid

Madridista
22:41

Nemoj sad tu nesto da pricas, vise bi volio da Real osvoji titulu i sve, a da Messi bude najbolji strijelac,

El Capitan
21:56

Sevilla neporažena na domaćem terenu ove sezone? Tu je Kraljevski klub.Zna se ko postavlja standarde u fudbalu i ko ruši tradicije i rekorde.Šta reći za Ikera?Arsenal? Doživotni ugovor toj ljudini što prije!Kristijano priča svojim golovima,a ne preko sajtova i medija.Drugi najbolji strijelac u istoriji Reala,a došao je 2009. Očekujem hejtere sa sajta da opet traže neke izgovore dok kraljevska mašina grabi.Idemo Atletiko,treba vam LŠ,treba vam pobjeda protiv Barselone!HALA MADRID Y NADA MAS!

21:56

ODlicno, skoro pa rutinski, ali nije bilo lako. Imali smo dosta srece, idemo dalje, sad JUve, bice tesko, nadam se povoljnom rezultatu.

Brat Sergio (La Decima)
21:55

Samo cu napisati; Ronaldo je najkompletniji i najbolji igrac ikad. Naklon majstore.

S-I-M-K-E
22:13

Problem je sto tvoj Roki samo ceka u sesnestercu da postigne gol,a Messi je dirigent na terenu,apsolutno sve radi,kreira,asistira,daje golove...Dzaba se trudis,Leo je za 3 klase ispred.

Los Merengues
10:18

Sine džabe se ti trudiš. Ronaldo je mašina za golove, Mesi je sjajan igrač, ali daleko da je bolji tri klase. Samo klinac i neko ko ne poznaje fudbal može tako nešto da izjavi.

01:32

A tvoj Messi mu vec 2 godine gleda ledja,ukoliko Ronaldo odbrani LS i osvoji picici eto jos jedne z.lopte

01:07

Leo je za 3 klase ispod Ronalda,to govore i z.lopte i statistika u poslednje 2 godine

ppera 1
21:55

Taktički odlično: najpre razbiješ nos protivniku, pa im onda zabijes 2 komada dok su sa igračem manje... :-)

rey de europa
21:54

koliko srece u zadnjim minutama... nadam se da ce se ova jurnjava sa barcom isplatit. HALA MADRID