Prvi put posle 11 godina, Hrvatska je dobila novog šampiona!

Beta/AP Photo/Darko Bandic

Kolo pre kraja sezone u Hrvatskoj, rešene su sve dileme u trci za titulu.

Rijeka je zadržala pet bodova prednosti u odnosu na Dinamo i tako prekinula 11-godišnju dominaciju zagrebačkih ''Modrih''.

Kako smo preneli tokom popodneva, Dinamo je kao gost savladao ekipu Osijeka sa 1:0, ali Zagrepčanima to nije pomoglo, pošto je večeras Rijeka na svom terenu deklasirala Cibaliju sa 4:0.

Najveći deo posla Riječani su odradili za prvih 15 minuta, kada je Gavranović dva puta zatresao mrežu gostiju iz Vinkovaca.

Na 3:0 povisio je Bezjak u finišu prvog poluvremena, a konačan rezultat postavio je Župarić u 72. minutu utakmice.