Kostarika je prvak Centralne Amerike!

Autor: Janko Glavonjić
nedelja 14.09.2014.
11:41

Rano jutros po našem vremenu, Kostarika je opravdala ulogu favorita i savladala Gvatemalu u finalu Kupa Centralne Amerike sa 2:1 (1:1).

Beta/AP Photo/Petr David Josek

U meču u kojem nije nastupila nekolicina fudbalera koji su izneli veliki teret na Svetskom prvenstvu, Kostarika je ipak bila favorit protiv najvećeg iznenađenja turnira, Gvatemale.

Gvatemala je i povela u 25. minutu golom Karlosa Ruiza iz penala, koji je opravdano dosuđen.

Ipak, tada je na scenu stupio najbolji fudbaler Kostarike, Brajan Ruiz, koji je fantastičnim golom iz slobodnog udarca samo tri minuta kasnije doneo izjednačenje svom timu.

U drugom poluvremenu, Huan Bustos je takođe udarcem iz daljine u 56. minutu postavio konačnih 2:1.

Treba priznati da je golman Gvatemale kod oba gola Kostarike možda mogao da bolje interveniše.

Panama je osvojila treće mesto pobedom nad El Salvadorom od 1:0.