nedelja 23.04.2017.
20:09

Aktuelni šampion Danske grabi ka novoj titulu, pošto na šest kola pre kraja ima čak 13 bodova više u odnosu na drugoplasirani Bronbi.

Epa/Anders Kjaerbye

Borba za titulu u danskom šampionatu lagano se privodi kraju, pošto aktuelni prvak Kopenhagen nema nameru da stane.

Branilac trofeja u nedelju je kao domaćin savladao Midtjiland sa 3:1 (1:0) i tako zadržao 13 bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca.

Andreas Kornelijus je golom u ranoj fazi meča doneo prednost Kopehagenu, a isti igrač je na asistenciju našeg Andrije Pavlovića duplirao vođstvo domaćih u devet minuta pre kraja.

Peter Ankersen je bio strelac trećeg gola za Kopenhagen, dok je utešni gol za goste postigao Gustav Vikhajm tri minuta pre kraja.

Do kraja plej-ofa u danskom šampionatu ostalo je da se odigra šest kola, a Kopenhagen sa 13 bodova viška u odnosu na Bronbi hita ka novom trofeju.