Konačno! Juve našao recept za "Rosonere"!

Autor: Vladimir Stojanović
sreda 25.01.2017.
22:36

Juventus slavio, ponovo nije bilo lako, iako je nakon dvadesetak minuta izgledalo da će zgromiti Milan. Posle poraza u prvenstvu i izgubljenog Superkupa, konačno su pobedili ove sezone Montelinu ekipu i idu u polufinale kupa gde ih čeka dvomeč sa Napolije

Alessandro Di Marco/ANSA via AP

Milan nemoćan u prvom poluvremenu, koje je ličilo na ono koje je Lacio odigrao na "Areni" u nedeljnom matineu.

Juventus je brzo postigao dva gola, gosti šokirani, nisu ni pripretili Bufonovoj rezervi Netu.

Prvo je posle divne akcije Kuadrado uposlio Dibalu, "La Hoja" ne greši, Donaruma nemoćan, 1:0.

Posle toga je Juventus nastavio da pritiska "Rosonere" koji su imali veliki problem da iznesu loptu.

Posle prodora Asamoa je srušen na dvadesetak metara, poslastica za Pjanića, popularni "Mire" je na sjajan način uradio ono što najbolje zna, postigao predivan gol, 2:0.

Posle toga je Kediri opravdano poništen pogodak, bilo je još par opasnih napada šampiona i aktuelnog osvajača kupa, ali spustili su nogu sa gasa.

Utakmica oštra i nervozna, sudija je mahao kartonima, crveni je mogao da dobije Slovak Kucka koji je vodio pravi rat sa Mandžukićem.

U nastavku nervoza, Milan uspeva da se vrati, Baka na sjajan način uspeva da smanji rezultat.

Ali, onda Lokateli koji je u prvenstvu srušio Juve onim sjajnim golom na "San Siru", pravi glupost, oštar prekršaj, drugi žuti, Milan ostaje sa desetoricom.

No, Juventus, brojčano jači nije uspevao da dokrajči žilavi Milan. Mandžukić je promašio dva zicera, sjajnu šansu imao je Kedira, a na drugoj strani, Kucka je posle slobodnjaka mogao da šokira "Arenu" i izjednači rezultat.

Videli smo poplavu žutih kartona, čak devet je pokazao Irati. Pjanić je na muke stavio Donarumu, ali nije bilo promene rezultata. Za Milan je debitovao Delofeu, pridošlica iz Evertona, zaigrao je u finišu.

Ipak, na kraju 2:1, Juventus je u polufinalu, poznat je prvi polufinalni par, branilac trofeja će prvog dana marta gostovati u Napulju, revanš je u Torinu u aprilu.

Ostaju još dve četvrtifinalne utakmice, sledeće nedelje, Inter protiv Lacija, dok bi Roma trebalo da ima lakši posao protiv drugoligaša Ćezene.

24 Komentara

Golzalo Higuain
Thursday, 26.01.2017
02:12

ma kakav milan, milan nije imao sanse nikakve... samo sam cekao da vidim dal ce opet biti 451, cim sam vidio da jest, odmah sam očekivao da riješimo tekmu u prvih 20 minuta.

Goran.984
01:18

Idemo lagano ka duploj kruni..

JUVENTIN
01:18

Kada igramo 4231 podseca me na hajnkesov bajern totalni fudbal ekstra igraju dok opet alegri ne izmisli i vrati troje nazad odma mi dodje da prebacim kanal

Неста13
00:50

Само да се изборимо за Европу за догодине, а када помену Рајолу и прелазак Донаруме преврне ми се цео абдомен, желудац ми буде у грлу... Полажем све наде у Рому!

Maestro-Chelsea(Sic)
Wednesday, 25.01.2017
23:56

Majstorija Bake

HVALA TI, RONALDINJO
23:52

Iznenadjujuce superkorektan tekst, cestitke protivniku. Previse toga je cudno kod nas, ne razumem zbog cega Kalabrija, Paleta i Fernandez, a narocito Fernandez veceras uopste nisu dobili sansu, a mali Lokateli je neverovatan, ja bih ga mozda iskljucio i za prvi start, odmah posle toga sam rekao da mu je bolje da sam izadje iz igre i eto sta se desilo, 'ladno je to cak ponovio?! Montelin zastitni znak je jaka sredina terena i posed, a covek niti insistira na veznjacima, niti koristi ono najbolje sto ima(mo) na najbolji nacin, toliko da me razocara u ova dva prelazna roka, uzas!!! Mislim da ste osteceni kod toga sa Kuckom iako bi verovatno bilo bolje da to (jos jednom) pogledam, neshvatljive su mi totalno i ta grubost i ta kolicina nervoze kod nekoliko nasih igraca. Inace, toliko godina pratimo svi ovaj veliki klub i da covek ne poveruje da i dalje tapkamo u mestu tj. da nikako nismo u stanju da dovedemo jednog na sredini koji ce povuci ekipu makar i na pozajmicu, cinjenica je da nam trebaju stoper, bekovi i kompletna ta trojka na sredini pa i napadac jer nije dovoljno ako glavni napadac igra toplo-hladno u ovakvom sistemu uz svo duzno postovanje, ali najvise od svega su nam potrebni sistem, vizija, procena i uigranost...

Oldboy
09:56

Ja I dalje mislim da s obzirom na igrački kadar vi postižete sasvim solidne rezultate

17:39
Rossoner
23:51

šteta što su dva najjača italijanska tima morala već sada da se sastanu...

00:26

Dva najjaca tima ili dva najveca kluba? Steta je sto se ne igra i revans jer mi redovno tu jed(i)nu utakmicu igramo kod njih, a nije da je to i pravilo, odnosno da mora tako:-D Oni su isli u goste u Rim u ovoj fazi takmicenja, a mi uvek tamo.

No ®ules
11:15

Niste vi Barsa i Real pa da kazete 'dva najveca kluba'! U mnogim elementima se Inter ubacuje kao treći i kvari vašu ljubavnu idilu :) Mnogi parametri su takodje na nasoj strani. Ispravnije je reci, dva od tri najveca kluba!

po cetvrtu zvjezdicu
08:32

dva najjaca tima ????

NDJ34
23:49

Zadnje tri utakmice u prvih 20ak minuta smo primili 2 gola..Pristup utakmici mora biti bolji, nema opustanja..Dobra stvar je sto se ove sezone rezultatski vracamo u igru i ne predajemo se bez obzira na rezultat, sad druga stvar je sto nemamo nekoga da napravi toliko razliku, Bona i Suso se moraju vracati na svoju polovinu po loptu, jer su upravo njih dvojica ti koji jedini nesto mogu i da naprave..Sto se tice utakmice veceras, Lokateli je bas naivno postupio, ali jednostavno, Juve ima dosta bolji tim od nas, a pola sata su imali i igraca vise, tako da kad se uzme u obzir protiv koga smo igrali, nije uopste lose ni bilo, (izuzev prvih 20-30minuta)..

00:29

Za pocetak neka Mentola izabere trojicu koju ce forsirati u vezi, a Paleta je morao veceras da bude na terenu isto kao i Kalabrija (desno, naravno, ni slucajno levo), nema smisla ovo eksperimentisanje sem ako se kartoni ne prenose i u prvenstvo, a veceras bi garant i on dobio neki:-D Isto tako, Mati je morao u igru pre Honde...

King Didier Drogba
23:46

Dobar je bio Deulofeu. Pokazao je da ima smek za fudbal.

rossoneroug
23:43

Nista idemo daljee.. Nek stave akcenat na ligu.. Da probamo do 5 pozicije...

Keselj97
05:49

Samo naprijed, mozete vi to. Deulofeu ce vam mnogo koristiti u daljem takmicenju. Sportski pozdrav

Juventino SS
23:40

Pjaniću doktore, kako ih pakuješ tako elegantno. Formacija koja liči na nešto, samo napred, sad kreće vrlo bitan period.

02:10

cekam ovu formaciju desetaj godina i docekao sam je! ovo je prava formacija za nas! dobra je i 3 4 3 ipak ovo je najbolja jer dibala je desetka

acep2009
16:26

ako ova utakmica je bila dobra za juve onda u europi ceka vas debaklnigra 0 na obe strane

lol
23:40

Placamo ceh ocajnog prvog poluvremena eo vec 3 utakmicu za redom.Juve silovito krenuo,videlo se da vise zeleo pobedu i uspelo im je.Steta sto je Lokateli onako glupo dobio crveni (oba zuta zasluzeno) i time prekinuo mozda zanimljiviju utakmicu u nastavku.Kucka 10tka za pozrtvovanost a Asamoa je igrac utakmice.

Japanac
23:39

Auuu kakav mec,cestitke Milanu,lavovski su se borili i sa 10 igraca...Gde ide Delafeu na Bonucii :) Forza Juve

Iuvëntus
23:38

Super utakmica, u ovoj formaciji igramo super, stvaramo sanse, trcimo, izvodimo akcije, samo tako nastaviti. Fino alla fine, forza Juventus !!!