Konačno - Jojić! Lajpcig i Bajern nastavljaju trku, Hofenhajm doživeo prvi poraz!

subota 28.01.2017.
17:23

Prvi poraz Hofenhajma u sezoni, Lajpcig i Bajern nastavljaju trku! Jojić konačno strelac!

twitter.com/fckoeln

Bajern iz Minhena je u dobroj formi, danas su slavili i na gostovanju ekipi Verdera u Bremenu.

Već nakon prvog poluvremena dosta toga je bilo rešeno, Arjen Roben i David Alaba su doveli Bajern u prednost od 0:2, da bi domaćin na startu drugog poluvremena preko Kruzea postavio konačan rezultat.

Imali su domaći prilika na ovom meču, možda i nisu toliko zaslužili poraz, ali rekli bismo da je Bajern na iskustvo dobio ovaj meč.

Lajpcig nastavlja da melje svoje protivnike pošto su danas naneli PRVI poraz Hofenhajmu u sezoni.

Gosti iz Hofenhajma su poveli preko Amirija, da bi do kraja prvog dela igre Verner uspeo da izjednači rezultat na 1:1. Na kraju, u 77. minutu, Zabicer uspeva da donese domaćinu sva tri boda i nastavak borbe sa Bajernom za titulu u Bundesligi.

Moramo napomenuti da je Hofenhajm ostao i sa igračem manje kada je Vagner dobio direktan crveni karton.

Novi poraz Volfsburga na svom terenu.

Taman kada su krenuli da nižu dobre rezultate (tri uzastopne pobede), ekipa Volfsburga je danas poražena na svom terenu od Augsburga rezultatom 1:2.

Ništa nije nagoveštavalo poraz domaćina na današnjoj utakmici, pošto su "Vukovi" stigli do prednosti već u 4. minutu meča preko Gomeza.

Ipak, Altintop i Kor preokreću rezultat u nastavku i Augsburg stiže do veoma bitne pobede u borbi za opstanak.

Igrao je Gojko Kačar svega nekoliko poslednjih minuta na meču.

Sa Jojićem u sastavu (igrao 15-ak minuta), Keln je uspeo da slavi na gostovanju Darmštatu i to veoma ubedljivo, 1:5. Dosta toga se znalo već u prvih 45 minuta kada je Keln poveo sa 3:0. Sulu je postigao autogol, Osako i Modeste su dodali po jedan.

Sam je u nastavku meča smanjio rezultat i dao takvu-kakvu nadu domaćinu, ali su Osako i Miloš Jojić golovima u 72. i 85. minutu meča zapečatili sudbinu domaćinu. Do kraja, još jedan gol u mreži domaćina, postigao gaje Rudnevs.

Ingolštat je danas takođe veoma brzo rešio stvar protiv Hamburga, poveli su sa 3:0 već nakon 47. minuta, a do kraja su primili svega jedan gol koji je postigao Sakai.

Golove za domaćina postigli su Gros, Zutner i Koen.

Filip Kostić je odigrao svih 90 minuta za goste.

Verder - Bajern 1:2
Darmštat - Keln 1:6
Ingolštat - Hamburg 3:1
Lajpcig - Hofenhajm 2:1
Volfsburg - Augsburg 1:2