Komedija u Strazburu završena debaklom Lila

Autor: Boban Filipović
nedelja 13.08.2017.
16:58

Izutetno glupo zarađeni crveni karton golmana Manjana skupo je koštao Bjelsin tim na gostovanju u Alzasu.

Beta/AP Photo/Michel Spingler

Ključan trenutak prve utakmice nedeljnog programa drugog kola Lige 1 zbio se u 63. minutu kada je Lil ostao sa desetoricom na terenu zbog isključenja Manjana pri rezultatu 0:0.

Zanimljivo, Manjan je dobio direktan crveni karton jer je raspravu i koškanje sa Korneom okončao tako što ga je gađao loptom u glavu!

Trener gostiju Marselo Bjelsa je još u prvom poluvremenu prinudno izvršio sve tri izmene, pa je na gol stao napadač De Previl.

Starazbur je deset minuta kasnije iskoristio brojčanu prednost na terenu i golom Martina došao u vođstvo, a do kraja uspeo da dođe do ubedljivog trijumfa.

Interesantno, posle primljenog gola, došlo je do promene golmana, De Prevel je ustupio mesto međ' stativama kapitenu Ibrahimu Amaduu, ali se ni on nije prosalvio u novoj ulozi pošto je primio dva gola.

Rezrevista Linar je sa 'bele tačke' duplirao prednost domaćih u 82. minutu, a konačnih 3:0 postavio je Grim šest minuta kasnije, odnosno nepuna tri minuta pošto je ušao u igru.

Pogledajte u prilogu situaciju posle koje je isključen golman gostiju, kao i golove sa meča.

I jedni i drugi posle dva odigrana kola imaju po pobedu i poraz, Lil je u prvom kolu razbio Nant pred svojom publikom sa 3:0, dok je Strazbut razbijen u Lionu sa 4:0.