Kolarov postigao autogol, pa se iskupio, veliki preokret Sitija za gužvu na vrhu!

subota 02.01.2016.
20:21

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su u gostima ekipu Votforda rezultatom 2:1 (0:0) u 20. kolu Premijer lige.

Beta/John Walton/PA via AP

Votford se još jednom pokazao kao izuzetno neugodan protivnik za najjače premijerligaške timove. Četa Kikea Sančeza Floresa odigrala je još jednu tvrdu i taktičku veoma mudru utakmicu. Ipak, Siti je na kraju slavio posle dve odlične reakcije Jaje Turea i Serhija Aguera.

Siti je prekinuo seriju od šest mečeva bez pobede na gostovanjima u Premijer ligi i prišao vodećem tandemu Arsenalu i Lesteru.

Sitijevi tehničari Silva, De Brujne, Aguero i Sterling teško su pronalazili put do opasne zone pred golom domaćih, iako su imali više pokušaja ka golu. Ipak, najbolju šansu u prvih 45 minuta imao je sjajni napadač Votforda Igalo, ali je bio zamalo neprecizan.

Na drugoj strani, sporadično je opasan bio Serhio Aguero koji je u finišu prvog dela propustio solidnu priliku nakon što je prošao po levoj strani, ali je šutirao pored stative.

Domaći su do vođstva došli u 55. minutu nakon nespretne intervencije Aleksandra Kolarova. Posle kornera sa leve strane, Kolarov nije imao nameru, ali je zakačio loptu i temenom sproveo iza leđa Džoa Harta.

Siti je u drugom poluvremenu zaigrao znatno ofanzivnije, preuzeo je inicijativu i prebacio težište igre na polovinu protivnika. Ređale su se prilike, ali uglavnom su to bili udarci sa poludistance. Najopasniji je bio pokušaj De Brujnea čiji je udarac Auerlio Gomes izbacio u korner.

Desetak minuta pre kraja, Kapu je imao veliku priliku da reši pitanje pobednika, ali je bio sebičan, krenuo je u solo akciju, gurnuo Otamendiju kroz noge, ali je potom šutirao preko gola sa ivice šesnaesterca.

Na drugoj strani usledila je kazna i veliki preokret u razmaku od samo tri minuta. Najpre se Kolarov iskupio asistencijom iz kornera za Jaju Turea koji je volej udarcem zakucao loptu pod prečku.

U 85. minutu, Aguero je postigao pogodak za preokret i veliku pobedu Sitija. Sanja je centrirao sa desne strane, a Aguero glavom lep poslao loptu u suprotan ugao za 1:2.

Posle ovog trijumfa, Siti ima bod manje od Lestera i tri manje od lidera Arsenala, tako da predstoji zanimljiva borba za titulu do samog kraja. Votford je ostao na devetoj poziciji na tabeli sa 29 bodova.