subota 28.11.2015.
17:58

Derbi "Građanima" koji su se namučili u nastavku. Meklaren pred otkazom, Everton prokockao pobedu u trileru, Aston Vila na kolenima. "Veliki Sem" probudio "Crne Mačke"!

BETA/AP Photo/Jon Super

Za Siti je počelo odlično, svim silama su krenuli prema golu Sejntsa, Kolarov je testirao Stekelnburga, a onda su usledila dva brza gola.

Prvo je posle greške odbrane gostiju Sterling asistirao De Brujneu za vođstvo "Građana", da bi Fabijan Delf koji je neočekivano počeo meč duplirao prednost domaćih svojim prvencem.

Gosti su mogli da se vrate, ali je Van Dajk pogodio prečku.

U nastavku, nada za goste, centaršut Manea, Šejn Long je nadskočio Demikelisa, gosti smanjuju rezultat.

Britain Soccer Premier League

Posle toga Sautempton bolji, malo je Tadiću nedostajalo da postigne pogodak, povredio se i Kun, problemi se gomilaju za Siti.

Ipak, domaćin je uspeo da stigne do gola, brza kontra, Sterling, De Brujne i na kraju Kolarov, precizan šut u suprotan ugao, Holanđanin je nemoćan, 3:1 za Siti! Pobeda i prvo mesto, a golove, među njima i onaj Kolarova, pogledajte ovde.

Njukasl je golom Papisa Sisea koji je dobio šansu pre Mitrovića poveo u Londonu, ali je to naljutilo "Orlove".

Naime, za tri minuta smo videli preokret. Džejms Mek Artur je uz pomoć Dameta koga je pogodila lopta matirao Roba Eliota, da bi u 17. minutu Janik Bolasi okrenuo rezultat. Do poluvremena još jedna lopta u mreži "Svraka", upisao se Zaha nakon dobre akcije Konora Vikama.

Odmah na startu drugog poluvremena presuda Janika Bolaksija, njegov drugi gol, 4:1 i videćemo da li i otkaz za Meklarena.

U samom finišu još jedan gol MekArtura, "petarda" je prava mera za beznadežni tim sa severa Engleske.

U Burnmautu je domaćin imao dva gola manjka na poluvremenu. Funes Mori je svojim prvim golom u engleskom fudbalu doveo "Karamele" do prednosti, da bi neizbežni Lukaku do odlaska na odmor povećao prednost.

U nastavku neočekivano, Adam Smit, desni bek domaćina donosi nadu Burnmautu, da bi Stanislas u finišu pogodio za izjednačenje, protiv gostiju koji su prerano slavili pobedu. No, to nije kraj drame, u samom finišu je Ros Barkli pogodio za 3:2, ali čudesni kraj, domaćin se nije dao, u 97. minutu 3:3, ponovo je strelac Stanislas.

U Birmingemu je domaću publiku utišao neizbežni Igalo, Nigerijac je iz dva pokušaja doveo Votford do prednosti da bi Ričards glavom iz sumnjive pozicije izjednačio u finišu prvog dela.

No, u nastavku Troj Dini je asistirao Igalou, kada se Afrikanac spremao da postigne drugi gol, Alan Haton je intervenisao i pogodio sopstvenu mrežu!

Do kraja je Igalo šutirao, lopta se odbila u vazduh, Dini na pravom mestu, glavom potvrđuje pobedu gostiju.

Doduše, u finišu je Aju smanjio na 2:3, ali je to bila slaba uteha za Garda koji je nasledio Šervuda, ali je u tri kola izvukao samo srećni bod protiv Sitija.

Sanderlend je u finišu slomio otpor Stouka, "Grnčari" drugo poluvreme bez isključenog Šokrosa, pali su u poslednjih 10 minuta, Van Anholt i Vitmor su doneli dragocene bodove "Crnim Mačkama", to je druga pobeda u pet dana, slavili su u ponedeljak protiv Palasa u gostima.

Norič - Arsenal

Siti je preuzeo čelo tabele, ali ima meč više od Lestera koji ima bod manje i Junajteda koji je na -2. Pomenuti timovi će odmeriti snage u derbiju kola, od 18:30.