''Kneževi'' žrtvovali Kup, ''Sveci'' ih deklasirali!

sreda 26.04.2017.
22:56

Mnogi su očekivali veliki derbi u polufinalu Kupa Francuske, ali gledali smo ''igru mačke i miša''.

epa/ETIENNE LAURENT

Ekipa Pari Sen Žermena boriće se za trofej Kupa Francuske, pošto se večeras plasirala u finale, ubedljivom pobedom nad Monakom rezultatom 5:0.

Rival Parižanima u finalu 27. maja biće ekipa Anžea koja je u polufinalu savladala Gengan sa 2:0.

A večeras je Pari Sen Žermenu značajno olakšan posao, jer je Monako nastupio bez nekolicine svojih navjoljih igrača, pa su ''Kneževi'' svesno žrtvovali ovo takmičenje, imajući u vidu da će igrati u polufinalu Lige šampiona.

''Sveci'' su to obilato iskoristili i naneli pravi debakl ekipi Monaka.

Serija njihovih golova počela je u 26. minutu, kada je Draksler doveo domaće u vođstvo, da bi samo pet minuta kasnije Kavani prelepim golom duplirao prednost PSŽ-a.

Tek što je počelo drugo poluvreme, usledio je autogol Mbaea, da bi već u 52. minutu Matuidi povisio na 4:0.

Činolo se da će tim rezultatom ovaj meč biti i završen, ali se u poslednjim trenucima utakmice Markinjos pobrinuo za ''petardu''' i konačnih 5:0