22:57

Odlična partija ekipe sa stadiona "Luj II".

Beta/AP Photo/Lionel Cironneau

U petak su odigrana dva meče francuske prve lige.

Monako je nastavio sa sjajnim partijama u poslednje vreme i lagano savladao ekipu Bastije sa 3-0.

"Kneževi" su tokom celog meča protiv ekipe sa Korzike bili bolji rival i sasvim zasluženo slavili i tako ostali u trci za plasman u Ligu šampiona a uz malo sreće se mogu uključiti i u borbu za titulu. Prvoplasirani Lion ima 7 bodova više, a ispred su i PSŽ sa 6 bodova viška, kao i Marsej sa 3 boda više.

Mrežu gostiju je načeo Martial u 22. minutu posle asistencije Dirara.

U 32. minutu je moglo biti 2-0 ali je Kurzava promašio penal.

Ono što se nije desilo u 32. desilo se u 43. minutu, a strelac je bio Mateus Karvaljo. Asistent opet Dirar.

U 52. minutu je postavljen konačni rezultat a opet je stralac bio Martial, a asistent Mateus Karvaljo.

Treba napomenuti da su gosti završili utakmicu sa 2 igrača manje. Prvo je u 31. miuntu Diakite načinio penal i morao je put svlačionice. U 71. minutu Sio je takođe zaradio direktan crveni karton.

Ovom pobedom ekipa iz Monaka je pokazala da se nalazi u sjajnoj formi pred revanš meč sa Arsenalom. Ekipa Leonarda Žardima će braniti prednost od 3-1 iz prvog meča.

Posle ovog poraza Bastija se nalazi na poziciji broj 11. sa 36 bodova, 7 više od opasne zone.

U drugom meču dana, domaća Nica je poražena od Gengana 1-2. Sva 3 gola su pala u drugih 45 minuta.

Prvo je Mandane doveo goste u vođstvo u 49. minutu, izjednačio je Bautek u 57.,a konačni rezultat je postavio, večeras sjajni, Mandane  u 61. minutu.

Gengan je na poziciji broj 10. sa 38 bodova, a Nica na poziciji 15. sa 34 boda i predstoji joj borba za opstanak.