"Kneževi" razmontirali Marsej za 45 minuta

nedelja 27.08.2017.
22:10

Fudbaleri Monaka vode na poluvremenu utakmice na stadionu "Luj drugi" sa ubedljivih 4:0.

EPA/SEBASTIEN NOGIER

Monako je ugostio Olimpik Marsej u svom domu, gosti iz treće evropske luke potpuno su nadigrani nakon prvog dela igre.

Izabranici Leonarda Žardima su poveli već u drugom minutu, strelac je bio poljski fudbaler Kamil Glik.

Lemar je sjajno centrirao iz slobodnog udarca sa leve strane, Glik se našao na pravom mestu i volej udarcem matirao Stiva Mandandu.

Nekih 18 minuta kasnije, penal za domaću ekipu, Radamel Falkao je uzeo loptu i savladao bivšeg golmana francuske reprezentacije za 2:0.

Igrao se 34. minut, kada je Falkao postigao svoj drugi gol na utakmici, Dijakabi je glavom spustio glavu ka Kolumbijcu, koji odlično reaguje i glavom matira Mandandu.

Potpunu katastrofu Marseja potvrdio je novajlija Dijakabi u 45. minutu, na asistenciju sjajnoj Lopesa.

Večeras je odjeknula i informacija da je Monako ostao bez jednog od najboljih igrača, ali i da mu je pronašao zamenu, a više o tome u nastavku.