'Kneževi' preokretom do celog plena u Monpeljeu

Autor: Boban Filipović
četvrtak 24.09.2015.
20:51

Domaćin imao dva gola prednosti na poluvremenu, na kraju ostao praznih šaka. Tragičar je golman Ligali koji je nepotrebno skrivio penal u sudijskij naodknadi.

BETA/AP Photo/Francois Walschaerts

Domaćin je u prvih 45 minuta stekao dva gola viška, prednost mu je doneo štoper Kongre sredinom prvog poluvremena, a ona je duplirana autogolom Karilja neposredno pred oldlazak na odmor.

U nastavku sasvim druga priča, Fabio Koentrao je svojim prvencem u dresu 'Kneževa' vratio svoj tim u igru u 57. minutu, da bi Lemar poravnao sedam-odam minuta kasnije.

Do kraja meča Monako konkretniji, imao je više zrelijih prilika, i Monpelje je zapretio par puta iz kontre, ali u sudijskoj nadoknadi jedan nesmotren start koštao je domaće poraza. Golman Ligali je oborio Konetraa pred svojim golom, Fabinjo je bio precizan sa kreča za konačnih 2:3, bodovi putuju u 'Kneževinu'.

Monako posle ove pobede ima 11 bodova i nalazi se na sredini tabele, dok Monpelje ostaje fenjeraš sa samo jednim osvojinim bodovm nakon prvih sedam kola.