"Kneževi" grabe ka Ligi šampiona!

Autor: Boban Filipović
nedelja 03.05.2015.
19:29

Ubedljivom pobedom nad Tuluzom na svom terenu, Monako se učvrtsio na trećoj poziciji na tabeli francuske Lige 1, poziciji koja ekipi Leonarda Žardima nudi mogućnost da se kroz kvalifikacije domognu najelitnijeg fudbalskog takmičenja u Evropi.

Beta/AP Photo/Lionel Cironneau

Kako stoje stvari, Monako ćemo i naredne sezone gledati u Ligišampiona.

U okviru 35. kola frnacuskog šampionata 'Kneževi' su na stadionu 'Luj II' tukli Tuluz sa ubedljivih 4:1.

Domaćin je poveo posle samo devet minuta igre golom Bernarda Silve, sredinom prvog poluvremena Braitvaite je poravnao rezultat, ali Monako do odlaska na odmor ipak odlazi s golom prednosti.

Antoni Marsial
je bio precizan sa 'kreča' u sudijskoj nadoknadi.

Centralna figura utakmice u drugom poluvremenu bio je Žoao Mutinjo, koji je postigao gol i upisao asistenciju.

Nakon destatak minuta igre u nastavku portuglaski vezista je pogodio na asitenciju Rađija sa 3:1, a tačku na I stavio je rezervista Žermen u poslednmjim trenucima utakmice, samo dva minuta pošto je ušao u igru umesto Marsiala.

Trener Monaka Leonardo Žardim je po ko zna koji put ove sezone pogodio sa "džokerima".

Dodajmo da je Pavle Ninkov odigrao ceo meč za poraženi sastav, da je Aleksandar Pešić proveo na terenu poslednjih destak minuta ušavši sa klupe i da su oba tim meč završila sa desetoricom, Diran i Kana Bijuk bi pre vremena poslati na tuširanje zbog međusobnog koškanja.

Tuluz je na dva boda od opasne zone i u poslednja tri kola boriće se za goli život u eliti.

Monako je, kako rekosmo, treći na tabeli, ima 65 bodova, pet više od Marseja i Sent Etjena. Lion i Pari Sen-Žermen imaju šest bodova više od 'Kneževa', 'Sveci' uz to imaju i meč manje, večeras igraju protiv Nanta u gostima.

U prvoj utakmici nedeljnog programa 35. kola Lige 1 Lil je kao domaćin savladao prežaljeni Lans sa 3:1 nakon preokteta.