"Kneževi" grabe ka Ligi šampiona!

Autor: Boban Filipović
nedelja 26.04.2015.
18:54

Sigurnom pobedom u gostima kod fenjeraša Lansa, Monako se vratio na treću poziciju na tabeli Lige 1, koja vodi u kvalifikacije na najelitnije fudbalsko takmčenje u Evropi.

Beta/AP Photo/Christophe Ena

Eliminacija od Juventusa u 1/4 finalu Lige šampiona nije destabilozovala četu Leonarda Žardima.

Monako je danas u okviru 34. kola Lige 1 ubedljivo slavio u Lansu rezultatom 3:0 i skinuo Sent Etjen sa trećeg mesta na tabeli.

'Kneževi' su u posldenjih 10 minuta prvog poluvremana stekli dva gola prednosti golovima Fererie Karaskoa i Antonija Martiala, a 'tačku na I' za konačnih 0:3 stavio je Bernardo Silva dvadesetak minuta pre kraja utakmice.

Zanimljivo, ovo je čak 18. prvenstvena utakmica ove sezone na kojoj Monako nije primio gol!

Lans ostaje zakovan za dno tabele i samo čudom može da sačuva prvoligaški status u poslednja četiti kola.