Klupske prijateljske - Ajaks razbio nemačku senzaciju, Dortmund odbranio čast Bundeslige

subota 07.01.2017.
19:47

Zimske pauze su na snazi u Holandiji i Nemčakoj, pa su se timovi iz njihovih najboljih liga sastali u prijateljskim susretima.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Borusija iz Dortmunda je odmerila snage sa aktuelnim šampionom Holandije ekipom PSV Ajndhovena.

Tuhel i Koku su izveli gotovo najjače postave, a kao pobednik je na kraju izašla ekipa sa "Signal Iduna Parka".

Fudbaleri Borusije su slavili sa 4:1 (2:0), u strelce su se redom upisivali Rojs, Kagava, Širle i supertalentovani Kristijan Pulišić.

Mrežu "Filipsovaca" je načeo Rojs nakon 19. minuta igre, do poluvremena je Kagava udvostručio prednost "Milionera".

Na poluvremenu je Tuhel zamenio čitavu postavu, ali to nije usporilo Nemce da dođu i do trećeg gola. U 53. minutu strelac je bio bivši igrač Čelsija Andre Širle.

Samo četiri minuta kasnije je Luk De Jong uzvratio i smanjio ubedljivu prednost, a konačan rezultat je postavio Kristijan Pulišić u 74. minutu.

Amin Younes Junes

U drugom nemačko-holandskom okršaju sastali su se RB Lajpcig i Ajaks, ekipa iz Amsterdama je slavila sa ubedljivih 1:5 (0:3).

Poveli su "Kopljanici" preko Nemca Amina Junesa u 21. minutu, da bi na 0:2 povisio talentovani Danac Dolberg, nekih 15ak minuta kasnije.

Do poluvremena je Junes još jednom bio precizan i to samo dva minuta nakon gola Dolberga.

Na 4:0 je već u prvom minutu nastavka povisio raspoloženi Junes, koji je tako kompletirao het-trik.

Talentovani Selke je smanjino na 1:4 u 64. minutu, a konačan rezultat postavio je fudbaler za koga su zainteresovani Roma i Lacio, Anvar El Gazi u 81. minutu susreta.