Klinsman i Ameri pobedili svetskog prvaka!

sreda 10.06.2015.
22:46

Prijateljska utakmica koja je večeras privukla najviše pažnje bila je ona koju su odigrale selekcije Nemačke i SAD.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Slavili su Amerikanci rezultatom 2-1 i tako još jednom potvrdili svoj sve veći kvalitet poslednjih godina, pod vođstvom Jirgena Klinsmana sa klupe.

Početak meča nije nagoveštavao ovakav epilog. Mario Gece je već u 12. minutu doveo ''Pancere'' u vođstvo, posle asistencije Hermana, ali taj primljeni gol nije poremetio Amerikance, koji su u finišu prvog poluvremena posle sjajne akcije u Barsinom stilu stigli do izjednačenja preko Diskeruda.

I u nastavku meča Amerikanci su igrali odlično, stvarali šanse, a onu koja im je donela preokret i trijumf nad aktuelnom svetskim prvakom, postigao je Bobi Vud u 87. minutu utakmice, za konačnih 1-2.

U poslednjim trenicima nadoknade vremena, Nemci su imali odličnu priliku za izjednačenje, ali je gol Amerikanaca spasila prečka posle udarca glavom Samija Kedire.