Klaudio Bravo oborio rekord Primere

Autor: Boban Filipović
subota 04.10.2014.
18:50

Čilenac nije primio gol više od 561 minuta u najjačem fudbalskom takmičenju u Španiji, i tako postao rekorder.

Beta/AP Photo/ Mike Egerton/PA

Barsa u okviru sedmog kola gostuje Rajo Valjekanu, posle prvih 45 minuta imaju dva gola prednosti, a u ovoj sezoni još uvek nisu primili gol.

Bravo je tako već 605 minuta nesavladan u dresu Barselone, već je rekorder, videćemo koliko će još vremena proći dok ne kapitulira.

Golman Čileanske reprezentacije je poslednji put vadio loptu iz mreže u poslednjem kolu prošlosezonske Primere na "Anoeti" na meču svog bivšeg kluba Real Sosijedada protiv Viljareala (1:2).

Računajući od tada, zaključno sa prvim poluvremenom protiv Raja, Klaudio Bravo nije primio gol 626 minuta.

Na "Nou Kamp" su ovog leta stigla dvojica golmana, Bravo i Ter Štegen, ako se po jutru dan poznaje, Luis Enrike je apsolutno pogodio u izboru prvog čuvara mreže.

U slučaju pobede na "Valjekasu", koja se smeši, Barselona će se vratiti na čelo tabele.