Klaudio Bravo - Može li do rekorda?

nedelja 28.09.2014.
19:48

Barselona igra sjajno na početku sezone u Primeri, gol razlika im je 17:0, a Klaudio Bravo je jedan od istaknutijih u timu. Može li do novog rekorda?

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Fenomenalno funkcioniše odbrana Barselone ove sezone, dolazak dva nova golmana i nekoliko igrača u zadnjoj liniji uslovilo je činjenicu da Katalonci nisu primili gol već u šestom meču, uz gol razliku 17:0!

Klaudio Bravo je golman koji jedini ove sezone nije bio primoran da vadi loptu iz mreže, a do novog rekorda mu nedostaje samo dvadeset minuta.

Pelo Artola je trenutno čuvar rekorda jednog Barseloninog golmana sa 6 utakmica i 20 minuta bez primljenog gola, ukoliko Klaudio Bravo uspe da pređe ovu granicu ućiće u istoriju ove ekipe.

Naredni meč Barselona igra protiv Valjekana u gostima, 4. oktobra.

Može li do rekorda novo pojačanje Barselone i jedan od retkih golmana koji su odlično branili na SP u Brazilu i koji su nastavili u tom ritmu i u svojim prvenstvima?