nedelja 15.01.2017.
15:46

17-godišnji Džastin Klajvert je upisao svoj prvi nastup za 'Kopljanike' u seniorskoj konkurenciji.

Beta/AP Photo/Peter Dejong

Trener Ajaksa Piter Boš je ostavio Kljaverta juniora na klupi za rezerve na gostovanju u Zvoleu, ali ga je 'bacio u vatru' u finišu prvog poluvremena.

Može se reći da je njegov ulazak u igru bio blagotovran, pošto su gosti iz Amstredma u nastavku zaigrali dosta bolje i zabeležili više-manje rutinsku pobedu. Utakmica je završena rezultatom 1:3, Lase Šene je sa kreča načeo domaćina, Marokanac Zijeh je bio igrač utakmice jer je postigao dva gola, pa je zaostatak za liderom i najljućim rivalom Fejenordom smanjen na pet bodova.

Porodična tradicija je nastavljena, Džastinov otac Patrik je legenda 'Kopljanika', bio je član polsednje generacije slavnog holandskog kluba koja se okitila krunom šampiona Evrope 1995. godine.

Bivši napadač holandske reprezentacije je svojevremeno, na početku svoje velike karijere odigrao blizu 100 zvaničnih utakmica za Ajaks i postigao 50 golova.