subota 01.04.2017.
18:52

Fudbaleri Marseja remizirali su na svom stadionu sa ekipom Dižona.

Beta/AP Photo/Claude Paris

Izabranici Rudija Garsije dočekali su Dižon na svom "Velodromu", nakon 90 minuta igre rezultat je bio 1:1 (0:1).

Nakon opšte ofanzive domaćina, usledio je šok u nadoknadi vremena prvog dela igre.

Gregori Sertić je bio nespretan u svom kaznenom prostoru nakon kornera gostiju, te je zatreso sopstvenu mrežu.

Ipak, nakon samo tri minuta igre u nastavku na scenu stupa najbolji igrač ove ekipe Dimitri Paje.

Marsej je dobio slobodan udarac na oko 30 metara od gola, Paje je preuzeo odgovornost i maestralnim udarcem savladao nemoćnog golmana gostujuće ekipe Rejnea.

Do kraja je Marsej nastavio da pokušava, ali nisu uspeli da pronađu put do mreže gostiju, te su morali da se zadovolje bodom.

Marsej ostaje peti, propustili su priliku da se približe Liona na samo bod razlike, ali ruku na srce imaju i dve utakmice više. Dižon je upisao vrlo važan bod u borbi za opstanak, nalaze se odmah iznad crte sa bodom više od Nansija.