nedelja 05.03.2017.
16:55

Šampion kiksnuo u Udinama, Inter silan na Sardiniji, a Andrea Beloti je usamljen na vrhu liste strelaca u Seriji A!

EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Juventus odigrao samo 1:1 sa Udinezeom u gostima, Inter razbio Kaljari na Sardiniji, a Siniša Mihajlović slavi Andreu Belotija, koji je sada odmah iza Lionela Mesija u trci za ''Zlatnu kopačku'' sa samo jednim golom manje!

Inter
je na krilima Ivana Perišića zabeležio ubedljivu pobedu na Sardiniji protiv ekipe Kaljarija rezultatom 4:1.

Ipak, pitanje je kako bi se ovaj meč odvijao da Gari Medel u sedmom minutu nije sačuvao mrežu Intera i sprečio vođstvo domaćih, a tu situaciju pogledajte OVDE.

Inter je pola sata nakon toga, u razmaku od pet minuta došao do dva gola prednosti. Najpre je u 34. minutu Perišić iskoristio asistenciju Banege, da bi potom u 39. Argentinac i sam zatresao mrežu za 0:2.

Domaće je u meč vratio Borijelo golom u 42. minutu, ali je Inter u drugom delu igre lako došao do trijumfa. Već u 47. minutu Ikardi je asistent, a Perišić svojim drugim golom povisio na 3:1, da bi potom argentinski napadač sa kreča postavio konačnih 1:4 u 67. minutu.

U Udinama, Udineze i Juventus odigrali su veoma tvrdu i neizvesnu utakmicu. Domaći su poveli u 37. minutu kada je Zapata iskoristio asistenciju Danila i rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

Na isteku sata igre, Dibala je odlično izveo slobodan udarac, a Bonući se našao na pravom mestu i glavom izjednačio na 1:1.

Nakon izjednačenja, domaći su imali novu šansu da povedu, ali je stativa sačuvala Juve posle pokušaja Danila.

U Torinu je viđena prava ludnica i pobeda ekipe Siniše Mihajlovića posle čudesnog preokreta nad Palermom. Sicilijanci su poveli posle pola sata igre golom Rispolija, a Torino je do preokreta došao tek u poslednjih 15 minuta igre i to preko Andree Belotija.

Najbolji strelac Serije A, koji je danas stigao do skora od 22 pogotka, u 73. minutu je iskoristio asistenciju Iturbea za 1:1, da bi tri minuta kasnije posle proigravanja Adema Ljajića povisio na 2:1.

Gosti su odmah posle drugog gola ostali sa igračem manje na terenu pošto je zbog dva žuta kartona isključen Baloh.

Nakon toga, Beloti je svojim trećim golom, 22. u sezoni postavio konačnih 3:1.

Beloti je sada prvi strelac Serije A, a tri gola manje od njega postigli su Edin Džeko i Gonzalo Iguain.

Kada pogledamo strelce u celoj Evropi, ispred Belotija je samo Lionel Mesi sa 23 gola, Edinson Kavani je dao 27, ali je koeficijent Lige 1 - 1,5, kada je u pitanju trka za ''Zlatnu kopačku''.

Đenova je u gostima sa Darkom Lazovićem i bez Nikole Ninkovića savladala Empoli rezultatom 2:0, dok golova nije bilo na meču između Krotonea i Sasuola.