nedelja 09.04.2017.
16:28

"Roterdardmsi" se okliznuli u veoma nezgodnom trenutku...

Beta/AP Photo/Miguel Angel Morenatti

Poraz u Klasikeru od Ajaksa u prošlom kolu je ostavio posledice po Fejenord, koji danas nije uspeo da trijumfuje protiv Zvolea u gostima.

Ekipa Đovanija Van Bronkhorsta je osvojila samo bod, pa na četiri kola pre kraja ima samo bod više od 'Kopljanika'.

Jučerašnja ubedljiva pobeda Ajaksa u Nijmegenu je stavila dodatni pritisak na Fejenord, koji  je užanso ušao u otakmicu. Već u 13. minutu meča Fejenord je gubio sa 2:0, Menig i Van Polen su bili strelci za Zvole, ali je goste  poraza spasao Bergius. On je prvo sredinom prvog poluvremena smanjio prednost rivala, a posle desetak minuta igre u nastavku doneo poravnanje.

Fejenord je napadao svih silama do kraja, uputio ukupno 21 šut ka golu protivnika, ali je golman domaćih Van der Hart sa čak devet uspešnih odbrana izrastao u heroja. Ostalo je 2:2.