nedelja 19.03.2017.
16:31

Roterdarmsi na sedam kola pre kraja sezone imaju šest poena prednosti u odnosu na najvećeg rivala.

Beta/AP Photo/Andrew Medichini

Ajaks je danas remizirao u gostima kod davljenika Ekscelziora i tako sebi značajno umanjo šanse da može da stigne Fejenord.

Ekscelzior je poveo autogolom Tetea u 26. minutu, izjednačio je sin Patrika Klajverta Džastin šest minuta kasnije na 1:1, a rezultat se do kraja nije više menjao.

Nešto ranije Fejenord je slavio na teškom gostovanju u Herenvenu i to posle preokreta.

Iranac Reza Gučanehad je iz penala doveo Herenven u vođstvo u 18. minutu, početkom drugog poluvremena najbolji strealac Eredivizije Nikolaj Jorgensen poravnava rezultat, a konačnih 1:2 postavlja Toni Vilhena dvadeset minuta pre kraja.

PSV Ajndhoven je juče minimlacem savladao Vitese na svom terenu golom Sima De Jonga i sada deluje da će do kraja sezone biti neizvensije u trci za drugo mesto između 'Kopljanika' i 'Filipsovaca', nego u trci za titulu, jer prednost Fejenorda deluje prilično nedostižno ako uzemo u obzir u kakvoj je formi ekipa Đovanija Van Bronkorsta.