nedelja 24.09.2017.
14:03

Fudbaleri Espanjola slavili su na svom stadionu u susretu šestog kola Primere protiv ekipe iz La Korunje.

EPA-EFE/Andreu Dalmau

Izabranici Kike Sančes Floresa savladali su Deportivo na "RCDE" stadionu rezultatom 4:1 (2:0).

Poveli su u već u petom minutu, strelac je bio Leo Baptistao, nakon centaršuta Viktora Sančeza sa desne strane.

Nekih 15ak mminuta kasnije, Aribas je nakon kornera za domaći sastavi bio nespretan pred svojim golom, te je postigao autogol za vođstvo Espanjola od 2:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a onda je gostima nadu vratio Borges u 53. minutu. Odlično je Luizinjo prošao po levoj strani, poslao je pas ka usamljenom Borhesu, koji lako matira Lopeza za 2:1.

Ipak, nova greška odbrane dovela je do toga da Espanjol vrati dva gola prednosti. Jedan od defanzivaca je napravio glup faul u svom kaznenom prostoru, sudija je pokazao na belu tačku, a precizan sa kreča bio je Herardo Moreno.

Sve je bilo jasno u 90. minutu, kada je Baptistao pronašao Morena, kojem nije bilo teško da sa par metara ugura loptu u protivničku mrežu i tako postavi konačan rezultat.

Espanjol je 10. sa osam bodova, dok je Deportivo u zoni ispadanja sa duplo manje osvojenih bodova.