Katai zakucao u mrežu i zakuvao borbu za prvaka Španije!

Autor: Milovan Longinov
ponedeljak 06.03.2017.
22:36

Aleksandar Katai ušao u igru u drugom poluvremenu i napravio šou i zakuvao borbu za titulu!

EPA/EPE/ADRIAN RUIZ DE HIERRO

Fudbaleri Alavesa i Sevilje remizirali su rezultatom 1:1 (0:1) u26. kolu Lige Primere.

Sevilja je posle prvih 45 minuta vodila rezultatom 1:0, a pogodak je postigao Ben Jeder. Ipak, u drugom poluvremenu, Katai je ušao u igru i u 75. minutu pogodio za konačnih 1:1, a njegov pogodak pogledajte OVDE.

Igrao se 23. minut kada je Sarabia asistirao Ben Jederu, a ovaj postigao svoj deveti pogodak u sezoni.

Alaves je u drugom poluvremenu morao da pokuša da dođe makar do boda, krenuo je ofanzivnije, a ključni momenat dogodio se u 65. minutu kada je Maurisio Pelegrino odlučio da u igru uvede Aleksandra Kataija i Romera umesto Ibaija i Tokera.

Upravo su ova dvojica igrača učestvovala kod izjednačujućeg pogotka posle samo 10 minuta provedenih na terenu.

Romero je centrirao sa desnog boka, a Katai se našao na pravom mestu posle slabe intervencije odbrane domaćih i zakucao loptu u mrežu.

Horhe Sampaoli je morao da odgovori ofanzivom, u igru je uveo i Stevana Jovetića umesto Bena Jedera, i Koreu umesto Merkada.

Ipak, promene rezultata nije bilo, pa je Sevilja propustila priliku da zadrži korak za Barselonom i Real Madridom.

Sevilja sada ima četiri boda manje od Barselone i tri od Real Madrida, koji ima i meč manje.