Fudbaleri tima iz Vitorije slavili su u Pamploni u susretu 11. kola španske Primere.

Twitter
Twitter

Osasuna je nakon remija sa Bilbaom u prošlom kolu u dobrom raspoloženju dočekala Deportivo Alaveš, ali će se to raspoloženje ubrzo promeniti kako su poraženi minimalcem.

Slavila je ekipa Alaveša sa 0:1 u Pamploni, strelac jedinog gola bio je Santos sa bele tačke u 77 minutu.

Meč je bio porpilično izjednačen, gosti su za nijansu bili bolji rival, te se može reći da su zasluženo slavili na gostovanju.

Odličnu priliku u prvim minutima je imao Tokero Ponjedo, ali je njegov udarac sjajno odbranio golman domaće ekipe.

Dvadesetak minuta kasnije Danijel Tores je imao dobru priliku, još jednom je ipak golman Osasune Nauzet Perez bio na visini zadatka.

Igrao se 75. minut kada je David Garsija Zubirija skrivio jedanaesterac. Precizan je bio Kristijan Santos, gosti su došli do prednosti.

Taj rezultat je ostao na snazi do kraja utakmice, srpski internacionalac Nenad Krstičić dobio je šansu u poslednjim minutima meča.

Za razliku od njega, bivši fudbaler Zvezde i reprezentativac Srbije Aleksandar Katai, proveo je čitav meč na klupi za rezerve.

Nakon ovog susreta Osasuna je pretposlednja sa sedam bodova, dok je Alaveš na neočekivano visokom 12. mestu sa 13 bodova.