petak 12.02.2016.
22:41

Dosta muke danas za Romu u meču sa Karpijem, ekipa Lučana Spaletija je jedva uspela da izbori tri boda.

BETA/AP Photo/Martin Meissner

Roma jeste danas bila bolja ekipa, imali su i terensku inicijativu i više udaraca ka golu, da bi tek na kraju uspeli da slome otpor Karpija golom Edina Džeka u 84. minutu meča.

Poveli su gosti, ali tek u 56. minutu meča golom Lukasa Dinjea. Opalio je sa 20-ak metara ovaj fudbaler levicom, reklo bi se da je golman Karpija bio loše postavljen u ovoj situaciji, pa je rimski klub stigao do prednosti od 1:0.

Ipak, samo 5 minuta kasnije, Lazanja izjednačuje rezultat na 1:1 nakon asistencije Mbakogua. Bila je to i greška odbrane Rome, mogli su odbrambeni fudbaleri Vučice bolje da intervenišu.

Roma je bila dosta bolja ekipa, ali je tek u 84. minutu uspela da stigne do drugog gola.

Ključni detalj na meču, Salah je uposlio Edina Džeka kome nije bilo teško da prosledi loptu u praznu mrežu za 2:1.

Samo minut kasnije Salah pottvrđuje pobedu Rome za 4. uzastopnu pobedu ove ekipe.