Kapiten pokazao koliko je falio - Siti lako protiv "Svetaca", Kompani strelac!

subota 15.04.2017.
20:22

Fudbaleri Mančester sitija slavili su u 33. kolu Premijer lige, na gostovanju ekipi Sautemptona.

EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Izabranici Pepa Gvardiole gostovali su na "Sent Merisu", a kući se vraćaju sa tri boda, kako su slavili sa 0:3 (0:0).

Ovaj susret je pokazao koliko je "Građanima" i ove sezone nedostajao kapiten Vensan Kompani. Odbrana je sa njim na čelu delovala daleko pribranije i sigurnije, a pokazao je Belgijanac da je i velika pretnja po protivnike u prekidima.

U uvodnih 20ak minuta nije viđeno puno prilika, a onda je u 27. minutu Sane izbio sam pred Forstera, obišao je Nemac engleskog čuvara mreže, ali je završio na zemlji. Stiče se utisak da ga je golman Sotona oborio, ali sudija nije tako mislio. Pomenutu situaciju možete pogledati OVDE.

Nekih 10ak minuta kasnije, najbolju šansu prvog dela igre propuštaju gosti. Naime, lopta je stigla do Davida Silve na samo par metar od gola domaće ekipe, on je neometan uputio udarac, ali je na sreću po Sautempton bio neprecizan, te je lopta prohujala pored desne stative.

Do kraja poluvremena nisu viđen ozbiljnije prilke, a gosti su dominantno zaigrali i u nastavku.

Bolju igru su konačno materijalizovali u 55. minutu. Najpre je Navas uptutio dobar udaraca iz udaljenosti, Forster je sačuvao mrežu, ali su gosti dobili korner. David Silva ga je izveo, Kompani je sjajno skočio i matirao golmana domaćeg sastava za 0:1.

Gvardiolini puleni su nastavili da dominiraju, Soton je imao tek po koju priliku iz prekida, ali Tadićevi centaršutevi nisu pronalazili mete.

Usledio je 76. minut, kada je Sane verovatno i prelomio ovaj meč. Pobegli su on i De Brujne odbrani Sautemptona, Belgijanac je nesebično proigrao Nemca, koji rutinski trese mrežu za 0:2.

Samo tri minuta kasnije, De Brujne je prošao po desnoj strani, uputio je potom perfektan centaršut u kazeneni prostor "Svetaca", a najbolje se snašao Aguero, koji glavom tera Forstera da treći put vadi loptu iz mreže.

Do kraja je tempo opao, "Građani" su rutinski sačuvali prednost i na kraju apsolutno zasluženo slavili.

Vratili su se na treće mesto na tabeli Gvardiolini fudbaleri, imaju bod više od četvrtoplasiranog Liverpula, dok je ekipa Sautemptona ostala deveta sa 40 bodova, čak 24 manje od današnjih rivala.