"Kanarinci" se "raspevali", Osasuna u predvorju Segunde

Autor: Boban Filipović
nedelja 05.03.2017.
20:25

Šesti uzastopni poraz ekipe Petra Vasiljevića, Las Palmas nije dozovolio izenenađenje pred svojim navijačima.

EPA/EFE/ANGEL MEDINA

Las Palmas je savladao Osasunu sa 5:2 u 26. kolu Primere.

"Kanarinci" su se tako na svom terenu donekle iskupili za ispuštenu pobedu na 'Santjago Bernabeu' pre četiri dana.

Hese Rodriges je već u sedmom minutu doveo Las Palmas u vođstvo posle divne asistencije Đonatana Viere, ali gosti uspevaju da dođu do preokreta zahvaljujući Kenanu Kodru. Sin bivšeg jugoslovenskog reprezentativca i legende mostarskog Veleža Meha je u intervalu od 31. do 37. minuta postiže dva gola i na velikom odmoru rezultat je bio 1:2.

Međutim, u nastavku su raspršene nade Pamplonaca da mogu da zabeleže drugu prvenstvenu pobedu ove sezone, prvu još od oktobra prošle godine kada su slavili u Eibaru.

Splićanin Marko Livaja je posle deset minuta igre u drugom poluvremenu doneo poravnanje, a novi preokret je pao u 70. minutu kada je Garsija veoma nespretno reagovao i postigao autogol.

Šest minuta kasnije goste je dotukao Roke Mesa posle ugrane akcije iz "skraćenog kornera" i širom otvorio vrata pobede.

Do kraja je pukla 'petarda', Hese je dao drugi gol na utakmici u 87. minutu, ponovo na asistenciju Viere.

Las Palmas je tako prekinuo niz od pet utakmica bez pobede u Primeri i najavio bolje dane. Ipak, čini se da je sredina tabele realnost 'Kanarinaca'.

Što se tiče fenjeraša Osasune, opstanak u Primeri zvuči kao naučna fantastika.