KAN - Preokret Tunisa za prvu pobedu!

četvrtak 22.01.2015.
19:20

Večeras se na Kupu Afrike igraju mečevi drugog kola u Grupi B, a Tunis je posle preokreta u drugom poluvremenu uspeo da savlada selekciju Zambije.

Beta/AP Photo/Themba Hadebe

Reprezentacija Tunisa večeras je u meču drugog kola Grupe B na Kupu afričkih nacija savladala Zambiju rezultatom 2-1.

Posle prvog poluvremena bez golova, Zambija je u 14. minutu drugog dela igre stigla do vodećeg gola. Postigao ga je Majuka, a posle odlične akcije i asistencije Kalabe. Majuka je primio loptu n a desetak metara od gola i snažnim i preciznim udarcem poslao loptu pod prečku - 1:0.

Bila je Zambija tada bliža pobedi, ali se Tunišani nisu predavali i već u 70. minutu, posle kornera sa desne strane, usledilo je izjednačenje. Posle loše reakcije odbrane Zambije, u gužvi se najbolje snašao Akaiči i poslao loptu u mrežu - 1:1.

Na gol odluke čekali smo do 88. minuta, akcija Tunisa tekla je po levoj strani, Msakni je odlično centrirao za Čikauija, koji iz neposredne blizine udarcem glavom postiže gol za preokret i prvu pobedu Tunisa u ovoj grupi - 2:1.

Tunis sada ima 4 boda, Zambija je ostala na samo jednom, a večeras još igraju Kongo i Zelenortska Republika.