KAN - Još jedan preokret, trijumf Alžira!

ponedeljak 19.01.2015.
22:18

Obe današnje utakmice prvog kola Grupe C na Kupu afričkih nacija obeležili su preokreti.

Beta/AP Photo/Themba Hadebe

Kako smo objavili ranije, Senegal je u poslednjim sekundama meča savladao Ganu sa 2-1, iako su ''Blek Starsi'' imali vođstvo u prvom poluvremenu.

Drugi današnji preokret viđen je na utakmici između Alžira i Južne Afrike, a na kraju su slavili Alžirci rezultatom 3-1.

Posle prvog poluvremena bez golova, povela je Južna Afrika u 51. minutu, a strelac je bio Fala, koji je iskoristio statičnost odbrane Alžira u toj situaciji.

Samo tri minuta kasnije dosuđen je i penal za Južnu Afriku, ali ga Ranti nije iskoristio i od tada su kola ''krenula nizbrdo'' za ''Bafanu''.

najpre je Alžir stigao do izjednačenja autogolom Hlašvaja, koji je pokušao glavom da izbije loptu u korner, ali je umesto toga lobovao svog golmana za 1-1.

Sedam minuta kasnije, potpuni preokret - Gulam je probio po levoj strani, snažno šutirao u bliži ugao i poslao loptu ''kroz ruke'' protivničkom golmanu - 2:1 za Alžir.

Do kraja je trijumf samo potvrdio Slimani u 83. minutu meča - 3:1!