ponedeljak 19.01.2015.
19:01

Prva utakmica Grupe C na Kupu afričkih nacija donela je mnogo uzbuđenja!

Beta/AP Photo/Themba Hadebe

Reprezentacija Senegala ostvarila je prvi trijumf na aktuelnom upu afričkih nacija, pošto je danas, posle velike borbe, ali i znatno bolje igre u drugom poluvremenu, savladala selekciju Gane sa 2-1.

Gana je dobila prvo poluvreme, zahvaljujući jedanaestercu dosuđenom u 14. minutu, a koji je u gol pretvorio Andre Aju za vođstvo od 1-0.

Naravno, Senegalci se nisu mirili sa tim rezultatom, pa su u drugom poluvremenu bili mnogo ambiciozniji, konkretniji i što je najvažnije, efikasniji.

Na izjednačenje se čekalo do 58. minuta, kada je Dijuf savladao golmana Gane Razaka. Usledilo je nekoliko odličnih prilika za Senegal, koje nisu iskorišćene i kada se činilo da će se meč završiti remijem, bukvalno u poslednjim trenucima meča, sjajna akcija Senegala, koju je na najbolji način završio Musa Sou, za konačnih 2-1 i veliko slavlje njihovih navijača!

Prvo kolo u Grupi C biće kompletirano utakmicom Južna Afrika - Alžir, koja je na programu od 20 časova po našem vremenu.