KAN - Dve utakmice, samo jedan gol!

sreda 21.01.2015.
22:15

Večerašnjim mečevima u okviru Grupe A, počelo je drugo kolo takmičenja na Kupu Afrike.

Beta/AP Photo/Themba Hadebe

Prvi današnji meč odigrale su selekcije Ekvatorijalne Gvineje i Burkine Faso, a završen je bez pobednika, rezultatom 0-0.

Tako su i jedna i druga selekcija i dalje bez pobede na ovom takmičenju. Ekvatorijalnoj Gvineji je ovo bio drugi remi, posle 1-1 sa Kongom, dok je Burkini Faso prvi osvojeni bod.

Drugo kolo u Grupi A kompletirale su selekcije Konga i Gabona, a Kongo je na kraju slavio sa 1-0.

Gol odluke postignut je u trećem minutu drugog poluvremena, a strelac je bio Oniangue, posle kornera sa desne strane i velike gužve u kaznenom prostoru Gabona, gde se pomenuti igrač najbolje snašao.

Posle dva odigrana kola, na tabeli vodi Kongo sa 4 boda, slede Gabon sa 3, Ekvatorijalna Gvineja sa 2 i Burkina Faso sa 1 osvojenim bodom.