Kamera iz gola - Mesijev slobodnjak izgleda fascinantno!

Autor: Miloš Marković
sreda 12.08.2015.
17:25

Pogodak koji je Lionel Mesi postigao u 7. minutu duela sa Seviljom izgleda fenomenalno bez obzira iz kog se ugla gleda, ali snimak sa kamere iza gola verovatno najbolje dočarava svu lepotu onoga što je izveo Argentinac.

BETA/AP Photo/Ivan Sekretarev

Fudbaleri Barselone savladali su Sevilju u Tbilisiju i tako stigli do trofeja Superkupa, petog od kada je UEFA ustanovila pomenuto takmičenje.

Duel dva španska kluba omogućio je ljubiteljima fudbala da uživaju u goleadi koju je započeo Ever Banega pogotkom iz slobodnog udarca posle nepuna tri minuta igre.

Samo četiri minuta nakon vodećeg pogotka Sevilje izabranici Luisa Enrikea poravnali su rezultat zahvaljujući lucidnosti Lionela Mesija. Argentinski internacionalac pogodio je mrežu Sevilje iz slobodnog udarca a verujemo da ste Mesijevu majstoriju već imali prilike da pogledate.

Ono što do sada niste videli jeste kako udarac Lionela Mesija izgleda zabeležen objektivom kamere koja je bila smeštena iza gola.

Svi oni koji su trenirali fudbal svesni su koliko je teško izvesti ovako nešto, posebno ako se uzme u obzir činjenica da je igrač iz živog zida preko kojeg je lopta krenula ka golu učinio sve da izblokira Mesijev pokušaj.

Prvotimac Barselone uspeo je da prebaci živi zid i da loptu zahvati sa dovoljno felša tako da je na kraju "upecao" Beta u mrežu a da golman Sevilje nije uspeo da spreči pogodak.

Uživajte, iz ovog ugla Mesijev pogodak deluje još lepše!