Kako savladati Manuela Nojera?

Autor: Boban Filipović
nedelja 26.06.2016.
20:23

I posle četvrtog meča Nemaca na EP, mreža najboljeg golmana na svetu ostaje netaknuta...

Beta/AP Photo/Kerstin Joensson

Nemačka je jedina reprezentacija na Evropskom prvenstvu koja još uvek nije primila gol!

'Panceri' su razbili Slovačku u 1/8 finala rezultatom 3:0, a bez obzira na dominantnost na terenu, velike zasluge za plasman u narednu fazu takmičenja ima i Manuel Nojer.

Pri rezultatu 1:0, pet minuta pre kraja prvog poluvremena, golman 'Elfa' je sjajnom intervencijom skinuo udarac glavom Kucke i sačuvao prednost svojoj ekipi.

Bila je to jedina zrela prilika koju su Slovaci uspeli da naprave protiv aktuelnog svetskog prvaka.

Zanimljivo, Nojer nije jedini golman koji nije primio gol u dosadašnjem toku šampionata. Time može da se pohvali i Đanluiđi Bufon, koji je zbog bolesti preskočio utakmicu trećeg kola grupne faze protiv Republike Irske, na kojoj je njegov zamenik Sirigu kapitulirao u samom finišu i u kojoj je Italija poražena bezbolnim 'minimalcem'.