nedelja 10.09.2017.
13:52

Baski imaju maksimalanih devet bodova posle prva tri kola i najefikasnija su ekipa u Primeri!

EPA-EFE/Javier Etxezarreta

Posle startne pobede nad Seltom u Vigu (2:3), pa razbijanja Viljareala na svojoj 'Anoeti' (3:0), fudbaleri Real Sosijedada su odneli ceo plen i sa 'Riasora'.

Danas su u matine terminu kao gosti savladali Deportivo La Korunju sa 4:2 u veoma zanimljivoj utakmici.

Gosti iz San Sebastijana su fantastično ušli u meč, već posle četiri minuta igre imali dva gola prednosti, Huanmi i Iljaramendi su bili strelci, ali je domaćin uspeo tu prednost da anulira.

Adrijan je u 27. minutu smanjio na 1:2, što je bio i rezultat kojim se otišlo na odmor, a samo što je počelo drugo poluvreme asistirao je Rumunu Andoneu, koji poravnava na 2:2.

Ipak, u samom finišu Real Sosidjedad dolazi do pobede i nova tri boda.

U 83. minutu Diego Ljorente je bio najsnalažljiviji pred golom rivala posle prekida, a tri minuta kasnije Asier Iljaramendi se prošetao kroz protivnički šenaseterac i svojim drugim golom na utakmici postavio konačnih 2:4.

Real Sosijedad i Barselona su jedina dva tima sa maksimalnim skorom posle prva tri kola, Katalonci imaju bolji gol razliku zbog sinoćnog razbijanja Espanjola, ali Baski su postigli više golova. Deportivo ostaje na jednom osvojenom bodu.