Kakav preokret, "Farmaceuti" ispustili 2:0 na svom terenu!

subota 28.01.2017.
20:31

Borusija iz Menhengladbaha je uspela da slavi u Leverkuzenu danas rezultatom 2:3.

Beta/Federico Gambarini/dpa via AP

Imao je Leverkuzen sve danas protiv ekipe Menhengladbaha u derbiju kola u Bundesligi.

Imali su posed, inicijativu, dva gola prednosti nakon prvog poluvremena, ali nisu uspeli da osvoje niti jedan bod danas.

Za samo 3 minuta Leverkuzen je u prvom poluvremenu stekao dva gola prednosti. Prvo je Džonatan Tah postigao gol nakon asistencije Čalhanoglua, da bi Havijer Ernandez pogodio za 2:0 u 34. minutu na dodavanje Belarabija. Na taj način je Čičarito prekinuo post, 1400 minuta bez postignutog gola.

Ipak, u nastavku totalno druga priča.

Menhengladbah preko Štindla postiže dva gola za izjednačenje, u 52. i 58. minutu meča, da bi Rafael golom u 71. minutu postavio konačan rezultat meča nakon asistencije Kramera.

Ovi bodovi znače dosta Menhengladbahu na polju samopouzdanja, stigli su tek do 20 boda u sezoni, a prekinuli su i niz od 3 utakmice bez pobede.