Kakav meč u Kupu Francuske! Monako ispustio veliku prednost, pa slavio u produžecima!

sreda 01.02.2017.
20:33

Ekipa Monaka gostovala je niželigaškoj ekipi Šamlija u okviru 1/16 finala francuskog kupa.

Beta/AP Photo/Claude Paris

Izabranici Leandra Žardima imali su prednost od tri gola u 48. minutu susreta, ali su se na kraju vraški pomučili da slave i obezbede prolaz u narednu fazu.

Na kraju su slavili sa 4:5 posle produžetaka, protiv ekipe Šamlija koja nastupa u trećem rangu takmičenja u Francuskoj.

Poveli su golom Gvida Karilja u 16. minutu susreta, da bi na 0:2 nekih 20 minuta kasnije povisio talentovani Toma Lemar.

Na samom startu drugo poluvremena Kevin Mbape je povisio na 0:3, činilo se da je sve gotovo.

Ipak, od ta kreće sunovrat jedne od najboljih ekipa u Francuskoj.

Igrao se 57. minut, kada je domaćin smanjio na 1:3, strelac Subervi.

Činilo se ipak da je to sve od ekipe Šamlija, ali tako nisi mislili domaći fudbaleri.

Smanjili su na samo gol zaostatka u 81. minut preko Žendrija.

Osam minuta kasnije, iskusni Andrea Rađi dobija direktan crveni karton i dovodi prednost "Kneževa" u pitanje, pred poslednjih par minuta.

Igrao se treći minut sudijske nadoknade, kada je strelac prvog gola za domaćina odveo meč u produžetke svojim drugim pogotkom.

Ipak, Žardimovi izabranici su se konsolidovali u nastavku, već u prvom produžetku dolaze do dva gola prednost. Najpre je strelac bio N'Doram u 96. minutu, a onda je sedam minuta kasnije bivši defanzivac Torina i poljski reprezentativac Kamil Glik povisio na 3:5.

Ali tu nije bio kraj. Domaćin se vraća u meč već u 111. minutu preko Pandovanija.

Samo par minuta kasnije, velika "greška" iskusnog Morgana De Santisa. Bivši golman Udinezea i Rome je u rukama zadržao lopte skoro čitav minut, glavni arbitar je dosudio indirektan udarac, ali igrači Šamlija nisu uspeli da iskoriste tu više nego dobru priliku.

Omaleni klub iz trećeg ranga takmičenja u Francuskoj ipak nije imao snage nakon toga da dođe do izjednačenja i meč odvede u jedanaesterce, te je Monako izborio plasman među 16 najboljih ekipa u Kupu Francuske.