Kakav kiks Akinfejeva!

Autor: Boban Filipović
subota 24.06.2017.
18:19

Posle užasne rekacije golmana ruske reprezentacije, Meksiko je došao do preokreta.

Beta/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Nakon sedam, osam minuta igre u drugom poluvremenu utakmice trećeg kola grupne faze Kupa Konfederacija između domaćina Rusije i Meksika, šampion Severne i Srednje Amerike je preokrenuo rezultat u svoju korist.

'Sombrerosi' su poveli sa 2:1 golom Lozana, ali gol ide na dušu Igora Akinfejeva, koji je vrlo loše procenio let lopte i zakasnio sa istrčavanjem.

Pogledajte...

Inače, Rusi su poveli preko Samedova sredinom prvog dela igre, a samo pet minuta kasnije Arauho je inteligentnim udarcem glavom poravnao na 1:1.

Evo i tih golova:

Samo što je počelo drugo poluvremen Samedov je ponovo zatresao mrežu, ali ovog puta gol nije priznat zbog ofsajda. Par minuta kasnije Akinfejev je svojom užasnom rekacijom umanjio šanse 'Zbornaji' da se plasira u polufinale, budući da joj igra samo pobeda.

U isto vreme, Portugalija opravdava ulogu favorita protiv Novog Zelanda.