Kakav derbi Rura - Goleada, majstorija Kagave i podela bodova!

nedelja 10.04.2016.
17:23

Fudbaleri Šalkea i Borusije Dortmund remizirali su rezultatom 2:2 (0:0) u 29. kolu Bundeslige.

Beta/AP Photo/Martin Meissner

Posle manje uzbudljivog prvog poluvremena, u drugom je usledila prava ludnica i čak četiri gola u prvih 20 minuta.

Najpre je Kagava u 49. minutu iskoristio asistenciju Lajtnera i postigao jedan od najlepših golova u sezoni (pogčedajte ga OVDE), da bi već u 52. minutu Liroj Sane pokupio odbijenu loptu i pogodio mrežu sa sedam metara.

Već u 56. minutu, Mihtarijan je izveo slobodan udarac, lopta se od živog zida odbila pravo na glavu Ginteru, koji je pogodio za 1:2.

U 66. minutu, Huntelar je sa bele tačke postavio konačnih 2:2. Prethodno je Papastopulos oborio upravo Huntelara sa leđa, a sudija opravdano pokazao na belu tačku.

Trener ''milionera'' Tuhel odlučio je da u finišu u igru uvede Obamejanga i Gundogana, koji su zajedno sa Rojsom odmarali pred revanš četvrtfinala Lige Evrope sa Liverpulom.

Upravo je Obamejang imao najbolju šansu da donese pobedu Borusiju, ali je bio neprecizan u situaciji jedan na jedan sa golmanom Farmanom.

Na drugoj strani, Mejer je u nadoknadi vremena imao veliku priliku, ali je glavom iz neposredne blizine šutirao preko gola.

Posle ovog remija, Borusija Dortmund je propustila da zadrži korak sa Bajernom, koji sada ima sedam bodova više.

Šalke će do kraja nastaviti da vodi veliku borbu za mesta koja vode u Ligu šampiona, pošto čak četiri ekipe ima 45 bodova, dok trećeplasirana Herta ima 49.