Kaen opstao golom u finišu, Marsej sačuvao LE, goleada Liona i Nice za kraj

subota 20.05.2017.
22:56

Završena je sezona u Ligi 1, Monako je pobedom overio titulu, PSŽ uz ''kneževe'' ide u Ligu šampiona, dok Nica ide u kvalifikacije.

EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

Monako je u velikom stilu i završio šampionsku sezonu, pošto je zakraj pobedio i Ren u gostima rezultatom 3:1.

Monako je poveo golom Fabinja u 42. minutu, da bi u 47. Džemerson povisio na 0:2 na asistenciju Lemara.

Ren je smanjio sa bele tačke, a precizan je bio Diakabi, ali je na 3:1 povisio Horhe u 78. minutu. Diakabi je svojim drugim golom u nadoknadi postavio konačnih 2:3.

PSŽ je ispustio pobedu u poslednjem kolu, pošto je na svom Parku prinčeva remizirao sa Kaenom rezultatom 1:1 i tim bodom gosti su uspeli da opstanu u eliti. Vodeći pogodak za domaće postigao je Rabio u 13. minutu preciznim udarcem sa 20 metara. Rodelin je u 75. minutu promašio penal, ali se u samom finišu iskupio i pogodio za 1:1 i tako ostavio Kaen u prvoj ligi.

Marsej nije dopustio da ispusti plasman u kvalifikaciju za Ligu Evrope pošto je na svom terenu savladao Bastiju sa 1:0. Pobedonosni pogodak za Marsej postigao je Gomis u 74. minutu.

Bordo se nadao da će Marsej kiksnuti i da će se domoći Lige Evrope, ali ipak ni Žirondinci nisu uspeli da pobede.

Bordo je poveo već u sedmom minutu golom Sankarea, ali je na 1:1 izjednačio Le Hof dvadesetak minuta pre kraja.

U timu Bordoa svih 90 minuta odigrao je srpski fudbaler Vukašin Jovanović.

U derbiju poslednjeg kola, Lion je remizirao sa Nicom rezultatom 3:3.

Lion je poveo autogolom Le Marćanda, a izjednačio je Donis u 15. minutu i rezultatom 1:1 otišlo se na odmor.

Ipak, u drugom poluvremenu je na scenu stupio Lakazet pošto je postigao dva pogotka u 48. i u 78. minutu, dok je drugi pogodak za goste ponovo dao Donis.

Kada se činilo da će Lion pobediti, Seri je sa bele tačke izjednačio na konačnih 3:3.

Dakle, Monako i PSŽ idu direktno u LŠ, a Nica u kvalifikacije, dok Lion i Marsej idu u kvalifikacije za Ligu Evrope.

U drugu ligu su ispali Bastija, Nansi i Lorijen.