Kad je teško, Grizman!

subota 11.03.2017.
22:35

Fudbaleri Atletiko Madrida slavili su na gostovanju u Granadi u okviru 27. kola španske Primere.

EPA/JUANJO MARTIN

Izabranici Dijega Simeona uspeli su da ostvare 15. trijumf ove sezone, kako su slavili sa minimalnih 0:1 (0:0) na gostovanju u Granadi.

Mučili su se "Ćolovi" puleni tokom većeg dela susreta, u prvom poluvremenu su najbolje prilike imali preko Karaska i Grizmana, ali su šutevi belgijskog i francuskog fudbalera završili pored gola Giljerma Očoe.

Grizman je imao još jednu dobru šansu nakon samo 10 minuta igre u nastavku, šutirao je iz kaznenog prostora gostiju, ali je ponovo bio neprecizan.

Raspoloženi Očoa je stao na put Januku Karasku u 80. minutu, kako je uspeo da zaustavi udarac Belgijanca iz neposrdne blizine.

Ipak, samo četiri minuta kasnije, Grizman se odlično snalazi nakon centaršuta Kokea i donosi prednost "Jorgandžijama".

Do kraja je Granada imala inicijativu, bacili su sve karte na napad, ali je mreža Jana Oblaka ipak mirovala do poslednjeg sudijskog zvižduka.

U poslednjim sekundama je zbog faula nad Grizmanom, Mubarak Vakaso zaradio drugi žuti karton.

Atletiko je ovim trijumfom sačuvao četvrto mesto, koje ih naredne sezone vodi u kvalifikacije za Ligu Šampiona.

Granada će se do kraja sezone boriti za opstanak, imaju 19 bodova, prvi su ispod crte, a sigurna zona im beži pet bodova.