22:43

Sjajan meč na ''San Siru'' večeras, mnogo uzbuđenja, uostalom, Milan i Napoli su nas na to već i navikli. Na kraju, bodovi putuju u Napulj.

Beta/Matteo Bazzi/ANSA via AP

U derbiju 21. kola Serije A, Napoli je kao gost savladao ekipu Milana sa 2:1.

Ispostavilo se da je za ishod meča ključno bilo prvih deset minuta, iako je tokom čitavih 90 bilo mnogo šansi na obe strane.

Naime, u tom periodu igre ekipa iz Napulja je postigla oba gola!

Igrao se šesti minut kada je Mertens uposlio Insinjea, a ovaj savladao Donarumu za vođstvo Napolija, a samo tri minuta kasnije mladi golman ''Rosonera'' je ponovo morao da vadi loptu iz mreže.

Ovoga puta, asistenciju Mertensa iskoristio je Kaljehon i činilo se tada da Milanu preti debakl.

Međutim, kao i u prošlom kolu protiv Torina, kada je takođe bio na pragu debakla, tim Vinćenca Montele je našao snage da uzvrati rivalu. To se dogodilo u 37. minutu, kada je Juraj Kucka savladao Reinu i prepolovio preednost Napolitanaca - 1:2.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, a postignut gol je prosto osokolio domaće fudbalere koji su od starta drugog dela igre vršili pritisak pred golom rivala, a najbolju priliku imao je Pašalić već u 47. minutu, kada je njegov udarac zaustavila prečka.

Igralo se ''prsa u prsa'' u većem delu drugog poluvremena, prilike za Milan propustio je i Karlos Baka, dok je na drugoj strani Donaruma u par navrata izvanredno reagovao, zaustavivši opasne kontre gostiju.

Ostalo je 1:2 do kraja, iako je u nadoknadi vremena i Donaruma otišao u kazneni prostor gostiju i čak opasno pripretio Reini u toj situaciji, ali su se gosti odbranili.

Napoli se sada izjednačio sa Romom na deobi drugog mesta, ali uz meč više, sa 44 osvojena boda.

Milan je ostao na petom mestu sa 37 bodova.